Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Latgalē atsavināts apjomīgs daudzums nelikumīga alkohola 2016. gada 1. jūlijs

Veicot dažādus operatīvus un izmeklēšanas pasākumus nelikumīga alkohola apkarošanas jomā Latgales reģionā, policijas darbinieki mēneša laikā izņēma lielu alkohola daudzumu, kā arī atsavināja alkohola izgatavošanai paredzētas ierīces.

Lielākais nelikumīga alkohola daudzums tika izņemts Daugavpilī. Kriminālpolicijas biroja darbinieki, realizējot operatīvo informāciju, apturēja kādu kravas automašīnu, kuras kravas nodalījumā tika pārvadāts nelikumīgs alkohols bez LR akcīzes markām, kas bija fasēts trīs litru tilpuma tetrapakās. Kopumā policija atsavināja vairāk nekā 5 000 litru nelikumīga alkohola. Par aizdomās turamo atzīts kāds 1975.gadā dzimis vīrietis, vietējais iedzīvotājs. Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 2212. panta 3.daļas (par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā

apmērā), par ko likums paredz līdz pieciem gadiem ilgu cietumsodu.

            Vēl viena alkohola izņemšana notika Daugavpils novada Sventes pagastā, kur policisti atsavināja 500 litrus nelikumīga alkohola, proti, atšķaidītu spirtu, kas bija fasēts pudelēs ar pazīstamu degvīna marku etiķetēm. Šajā kriminālprocesā, kas uzsākts pēc augstākminētā panta, tiek pārbaudīts kāds 1966.gadā dzimis vīrietis, kurš jau agrāk nonācis policijas redzeslokā saistībā ar līdzīga rakstura pārkāpumiem.

Arī Ludzas iecirkņa policisti guva sekmīgus rezultātus nelikumīga alkohola apkarošanā. Pirms nedēļas,  veicot viņu rīcībā esošās informācijas pārbaudi,  noskaidroja, ka kāds vīrietis iespējams savā privātīpašumā izgatavo alkoholu. Šīs informācijas pārbaudei minētajā adresē tika veikta sankcionēta kratīšana, kuras rezultātā policisti konstatēja un atsavināja 171 litru brāgas un kandžas, kā arī alkohola pagatavošanai paredzēto ierīci. Noskaidrots , ka 1985.gadā dzimušais vīrietis savu ražojumu tur pat pārdeva.

Uzsāktajos kriminālprocesos turpinās izmeklēšana, kā arī nozīmētas nepieciešamas ekspertīzes.