Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Gāzes ieroci reģistrē elektroniski vai vēršoties Valsts policijā 2014. gada 6. novembris

Gāzes ieročus, kas iegādāti pirms 2011. gada, var reģistrēt elektroniski vai personiski ierodoties kādā no Valsts policijas reģionālo struktūrvienību Atļauju sistēmas nodaļām.

Lai veiktu elektronisku gāzes ieroča reģistrāciju, izmantojot portāla www.latvija.lv jauno e-pakalpojumu “Ieroču reģistrācija, atļauju, licenču un sertifikātu pārbaude”, tajā jāreģistrējas ar kādu no trim autentifikācijas iespējām – ar internetbankas starpniecību, eID karti vai elektroniskā paraksta viedkarti, uzklikšķinot uz attiecīgās ikonas.

Savukārt, dodoties uz kādu no Valsts policijas Atļauju sistēmas nodaļām, jāņem vērā to pieņemšanas laiki, kurus var apskatīt Valsts policijas mājas lapā, sadaļā “Kontakti”, tālāk spiežot uz “Licencēšanas un atļauju sistēmas birojs” vai šajā saitē: http://www.vp.gov.lv/?id=435&said=62&topid=0.

Lai reģistrētu gāzes ieroci klātienē, jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments un reģistrējamais ierocis, uz kura labi saredzams gravētais ieroča numurs. Reģistrācijas iesniegumā būs jānorāda savi personas dati, gāzes ieroča veids, marka, numurs, modelis un sērija.

Gāzes ieroču reģistrācija ir jāveic līdz šā gada 31. decembrim, to nosaka Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likuma pārejas noteikumu ceturtais punkts.

Valsts policija vērš uzmanību, ka par gāzes ieroča (arī par dezaktivētas gāzes pistoles vai gāzes revolvera) un tā munīcijas aprites noteikumu pārkāpšanu, ar 2015. gada 1. janvāri būs paredzēta administratīvā atbildība Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Paredzētais naudas sods fiziskām personām būs no 35 līdz 350 eiro, konfiscējot ieroci, munīciju un šo priekšmetu sastāvdaļas vai bez konfiskācijas.

 

Sagatavoja:

Ilze Jurēvica
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr.: 67075095
Mob. tālr. 27612726
ilze.jurevica@vp.gov.lv