Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Operatīvi noskaidrots jaunietis, kurš jokojoties informējis par spridzekļa ievietošanu skolā 2014. gada 7. oktobris

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka šodien ap pulkst.13.00 VP Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa dežūrdaļā tika saņemta telefoniska informācija, ka Krustpils novadā Antūžu speciālā internātskolas direktora kabinetā ievietots sprādzienbīstams priekšmets.

Pēc informācijas saņemšanas un uz notikuma vietu nekavējoši izbrauca policijas, glābšanas dienesta un mediķu brigādes. Tika veikta evakuācija skolā, kurā tobrīd atradās vairāk kā 60 bērnu un ap 20 pedagogu.

Piesaistot policijas kinologu tika pārmeklētas skolas telpas, sprādzienbīstami priekšmeti netika atrasti. Paralēli tika veikti pasākumi zvanītāja noskaidrošanai un stundas laikā tas arī izdevās. Zvanītājs ir tās pašas skolas 7. klases audzēknis, kurš atzīst savu vainu, nebija paredzējis, ka viņa šis joks radīs tādas sekas.  Agrāk jaunietis policijas redzeslokā nav bijis nonācis. Policijā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma

231.1 panta “Par apzināti nepatiesu paziņojumu par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu iestādē, uzņēmumā vai citā objektā vai novietošanu iestādes, uzņēmuma vai cita objekta ārpusē”, kas paredz sodu ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472
ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv