Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jelgavā par psihotropo vielu realizēšanu aizturētas divas personas 2014. gada 20. augusts

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki kriminālprocesa ietvaros par psihotropo vielu realizēšanu Jelgavā, aizturējuši vīrieti un sievieti.

Aizturēšanas laikā pie personām tika atsavināti pieci iepakojumi ar zaļganbrūnas krāsas augu valsts izcelsmes vielu. Aizturētie ievietoti īslaicīgā aizturēšanas vietā. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta “ Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Policija jau iepriekš informēja, ka strādājot pastiprināti psihotropo vielu apkarošanas jomā, pagājušajā nedēļā policijas darbinieki aizturēja jau arī agrāk tiesātu vīrieti, pie kura tika atsavināti vairāki iepakojumi ar šo vielu, tika veikta sankcionēta kratīšana aizturētā vīrieša dzīvesvietā Jelgavā Vecpilsētas ielā un kopā tika atsavināti 22 iepakojumi psihotropās vielas. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis-apcietinājums.

Policija lūdz iedzīvotājus informēt policiju, ja ir informācija par iespējamām tirdzniecības vietām - 63004200, 63004202 vai zvanīt Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes uzticības tālrunim – 67014077.

Ar šī gada 9.aprīli stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, papildinot likumu ar jaunu 248.1 pantu. Krimināllikuma 248.1 panta 1.daļa nosaka, ka „Par jaunas psihoaktīvas vielas vai to saturoša izstrādājuma, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai realizēšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt 248.1 panta 2.daļa nosaka, ka „Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbu un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472
ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv