Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Arī šogad policijas tēli Runcis Rūdis un Bruno Bebrs rūpēsies par drošību un kārtību Lielo leļļu un Talismanu gājienā 2014. gada 19. augusts

Šā gada 17. augustā Rīgā jau tradicionāli norisināsies Lielo leļļu un Talismanu gājiens, kurā neiztrūkstoši piedalīsies arī titula “Gada talismani 2013” ieguvēji Runcis Rūdis un Bruno Bebrs. Šo titulu abi policijas tēli pagājušajā gadā ieguva ar vislielākajām skatītāju simpātijām un pārliecinošu balsu pārsvaru. 

Policijas tēli gājienā piedalījušies kopš pašiem pirmsākumiem un arī iepriekš viņi bija startējuši veiksmīgi - divus gadus pēc kārtas ieguvuši otro vietu, taču līdz uzvaras lauriem vienmēr nedaudz pietrūcis. Pagājušajā gadā tas beidzot izdevās un policijas tēli ir apņēmības pilni šo titulu izcīnīt arī šogad.

Lielo Leļļu un Talismanu gājiens ir jautrs pasākums bērniem un vecākiem, kurā reizi gadā kopā pulcējas labākās un jautrākās Latvijā mītošās lielās lelles un talismani. Piedalīties gājienā aicināta ikviena lielā lelle, neatkarīgi no tā, kādu uzņēmumu vai preču zīmi tā pārstāv – svētku noskaņojumā nav vietas zīmolu cīņām. Lai gājiena dalībnieki justos droši, kārtības uzraudzība uzticēta policistiem Runcim Rūdim un Bebram Bruno.

Lielo Leļļu un Talismanu gājiens svētdien sāksies pulksten 12:00 Vērmanes dārzā, no tā dalībnieki virzīsies uz kultūras vasarnīcu “Esplanāde 2014”. Pulksten 13:00 Esplanādē norisināsies Lielo leļļu un talismanu deja, pēc kuras svētku gājiens dosies uz 11. novembra krastmalu, kur norisināsies balsojums par skatītāju mīļāko un atraktīvāko gājiena dalībnieku.

Pirmais Lielo Leļļu un Talismanu gājiens notika 2010. gadā Rīgas svētku laikā, toreiz gājienā piedalījās 50 lielās lelles

Par policijas tēliem:

Runci Rūdi 1998. gadā izveidoja Ceļu policijas pārvalde – runča attēls bija redzams uz atstarotājiem, kuri tika dāvināti bērniem, kā arī tika izmantots dažādos preventīvajos materiālos. Savukārt, 2001. gadā Valsts policija, ņemot vērā citu valstu pieredzi, nolēma izveidot savu vienotu policijas tēlu bērniem – dzīvnieka prototipu policijas popularizēšanai bērnu vidē. Tika izvērtēta citu valstu pieredze šāda tēla veidošanā, tomēr Valsts policija nolēma, nevis pasūtīt šo darbu speciālistiem, kā tas notiek vairumā valstu, bet gan zīmējumu konkursā ļaut bērniem pašiem radīt savu policijas tēlu. 547 zīmējumu konkurencē par labāko policista tēla prototipu tika atzīts inspektors – bebrs. Tā kā tēls ir pašu bērnu radīts, tas bērniem ir tuvāks un saprotamāks. 2003.gada sākumā Valsts policija sadarbībā ar Leļļu teātri abus minētos tēlus iedzīvināja cilvēku auguma maskās.

Runcis Rūdis un Bebrs Bruno policijā dienē kopš 2003. gada, un Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis abiem piešķīris speciālās dienesta pakāpes. 2011. gadā Bebrs kļuva par majoru savukārt Runcis – par leitnantu. Abiem Valsts policijas tēliem šīs speciālās dienesta pakāpes tika piešķirtas pirms termiņa par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi.

 

 

Zane Arāja
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā inspektore
67275095; 29374566