Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par uzbrukumu policijas darbiniekam aizturēts par malu medībām aizdomās turēts vīrietis 2014. gada 23. jūlijs

Šā gada 21. jūlijā Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienības darbinieki saņēma informāciju no vietējiem medniekiem par iespējamām nelikumīgām medībām Kandavas novada Zemītes pagastā, kurās iesaistīts kāds 1976. gadā dzimis vīrietis, kurš jau vairākkārt nonācis policijas redzeslokā aizdomās par medībām lielos apjomos realizācijas nolūkā.

Valsts policijas darbinieki sadarbībā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem izbrauca uz notikuma vietu, kur uzsāka aizdomās turētā vīrieša novērošanu. Pārliecinoties, ka vīrietis patiešām uzsācis malu medības, tika pieņemts lēmums vīrieti aizturēt, tomēr aizdomās turētais nepakļāvās prasībām un sāka bēgt. Šķērsojot labības lauku, vīrietis tajā nometa savu medību ieroci. Lai aizdomās turēto aizturētu, policijas darbinieks ar dienesta automašīnu aizšķērsoja viņam ceļu un pieprasīja apstāties, tomēr vīrietis nolauza pie meliorācijas akas piestiprināto 1,5 metrus garo mietu un uzbruka policijas darbiniekam. Reaģējot uz notiekošo, policijas darbinieks brīdināja vīrieti par ieroča pielietošanas iespējamību, tomēr vīrietis turpināja uzbrukt, un policijas darbinieks raidīja brīdinājuma šāvienu gaisā. Kad arī tas uzbrucēju neapturēja, policijas darbinieks atkāpjoties raidīja vairākus šāvienus uzbrucēja kāju virzienā (Vīrietis netika ievainots).

Pēc vīrieša aizturēšanas, pārmeklējot apkārtni, labības laukā tika atrasts aizdomās turētajam piederošais ierocis MAUSER M03.

Par notikušo uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 269. panta par uzbrukumu varas pārstāvim, kas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu līdz 5 gadiem. Tāpat uzsākta administratīvā lietvedība par ieroča glabāšanas noteikumu pārkāpšanu.

Policijas darbinieki turpina izmeklēšanu, lai precizētu visus notikušā apstākļus.

Valsts policija izsaka pateicību medniekiem, kuri nepalika vienaldzīgi un informēja policiju par nelikumīgajām medībām. Tāpat policija aicina iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par iespējamām nelikumīgām medībām vai zveju, sazināties ar Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienības darbiniekiem pa tālruni 27895495.

 

Sagatavoja:

Zane Arāja
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā inspektore
67275095; 29374566