Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Latvijas Valsts policijas velosportistiem – divas medaļas Eiropā! 2014. gada 21. jūlijs

Ar teicamiem panākumiem no Beļģijā notiekošajām Eiropas policistu un ugunsdzēsēju sporta spēlēm atgriežas Valsts policijas velokomanda. Mūsu velosportisti pirmo reizi vēsturē izcīnīja medaļas tik augsta līmeņa starptautiskās sacensībās – vispirms Juris Visockis šosejas grupas braucienā izcīnīja bronzas medaļu, bet nākamajā dienā pie sudraba medaļas savā vecuma grupā tika Zintis Gailis.

16. jūlijā Inkūras pilsētā netālu no Briseles tika dots starts šosejas riteņbraukšanā 40 kilometru grupas braucienā. Uz starta stājās 60 velobraucēji, kuru vidū daudz spēcīgu sportistu no vadošajām riteņbraukšanas valstīm – Nīderlandes, Spānijas, Francijas, Krievijas, Lielbritānijas, Vācijas un citām. Latviju sacensībās pārstāvēja Valsts policijas Tukuma iecirkņa darbinieks Juris Visockis un Rīgas Teikas iecirkņa pārstāvis Gatis Detlavs.

Sacensības riteņbraucēji uzsāka mierīgā tempā, taču jau 10. kilometrā atrāvienā devās Beļģijas un Nīderlandes sportisti. Abu riteņbraucēji veiksmīgi spēja noturēt pārsvaru līdz pat finišam un sadalīt medaļas savā starpā. Savukārt pārējā riteņbraucēju grupa plecu pie pleca aizbrauca līdz pat finišam, un sīva cīņa par atlikušo godalgu notika pēdējos distances metros.

Par prieku visiem Latvijas komandas atbalstītājiem labākais finiša spurtā izrādījās sportists ar Latvijas kreklu mugurā – Juris Visockis apsteidza visus spēcīgos konkurentus un izcīnīja vēsturisko bronzas medaļu Valsts policijai un visai Latvijai!  Lielisks starts arī Gatim Detlavam, kurš finišēja lielajā grupā un starp sava vecuma sportistiem kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu. 

17. jūlijā Briselē uz starta izgāja sportisti kalnu divriteņu sacensībās. Pirms tām mūsu velokomanda pauda cerības pacīnīties par medaļu komandu kopvērtējumā, tomēr sacensību gaita izvērtās citādāka, bet ne sliktāka, jo Latvijas policisti tika pie vēl vienas medaļas!

Uz starta, kā ierasts, stājās spēcīgie Beļģijas un Spānijas kalnu riteņbraucēji. Bija skaidrs, ka tieši viņi ir galvenie pretendenti uz godalgotām vietām. Latvijas komanda startēja pilnā sastāvā – kopā ar Juri Visocki un Gati Detlavu arī Valsts policijas Centrālā aparāta amatpersona Zintis Gailis, Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes inspektors Mārtiņš Dzelmītis, Kurzemes reģiona pārvaldes kārtībnieks Normands Treilons un Valsts policijas velobiedrības dalībnieks Aldis Teineišeis.

Cīnoties katrs savā vecuma grupā un pievarot grūto trasi, rezultātā mūsu sportisti tika pie ļoti labām vietām un pat pie godalgota panākuma. Zintis Gailis izcīnīja Latvijas policistiem sudraba godalgu, finišējot otrais savā vecuma grupā! Savukārt Juris Visockis vēl sīvākā konkurencē finišēja piektajā pozīcijā. Aldis Teineišeis ierindojās sestajā vietā, Gatis Detlavs un Normands Treilons bija septītie, bet Mārtiņš Dzelmītis finišēja devītajā pozīcijā.

Šoreiz mūsu komandai neizdevās aizsniegties līdz godalgotai vietai komandu vērtējumā, taču priekšā vēl daudz augsta līmeņa sacensību. Kā norādīja komandas vadītājs un sudraba medaļas ieguvējs Z. Gailis, mūsu sportistu straujais progress un panākumi apliecina, ka jau drīz Latvijas policisti tiks pieskaitīti pie favorītiem ikvienās starptautiska līmeņa sacensībās. 

“Mūsu policijas velosportistu panākumi un izcīnītās divas medaļas šajās sacensībās ļauj Latviju pieskaitīt pie vadošajām policijas velosporta valstīm. Turpināsim gatavoties nākamajām sacensībām un cīnīties par jauniem sasniegumiem,” sacīja Z. Gailis.

 

Sagatavoja:

Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
Tālr. 67075093
Mob.tālr. 29402290

www.vp.gov.lv