Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Novērsti divi cūkgaļas izvešanas mēģinājumi no karantīnas zonas 2014. gada 21. jūlijs

20.jūlija vakarā Dagdas novada Dagdas pagasta Bojāros Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbinieki, veicot personu un transportlīdzekļu pārbaudi Āfrikas cūku mēra karantīnas zonā, novērsa divus cūkgaļas izvešanas mēģinājums no karantīnas zonas.

Abi gadījumi tika konstatēti ap plkst. 22:00. Veicot apturētās automašīnas Audi pārbaudi, policisti tajā konstatēja 1 kilogramu cūkgaļas, ko 1992.gadā dzimis vadītājs mēģināja izvest no epidēmijas rajona. Otrajā gadījumā tika pārbaudīta 1982.gadā dzimušā vīrieša vadītā automašīna Audi, kurā tika atrasti 8 kilogrami cūkgaļas.

Kā jau ziņots, saistībā ar izsludināto Āfrikas cūku mēra karantīnu Krāslavas un Dagdas novados, ir aizliegts izvest, pārdot cūkas un cūkgaļas izstrādājumus.

 Ar savu rīcību abi vīrieši pārkāpa Administratīvā kodeksa 105.panta prasības “Par karantīnas un veterināro prasību pārkāpšanu dzīvnieku infekcijas slimību skartā punktā, aizsardzības, uzraudzības un kontroles zonās”, kas fiziskajām personām paredz no 7 līdz 350 eiro lielu naudas sodu.

Informācija par notikušo tālākai pārbaudei un lēmuma pieņemšanai tika nodota Pārtikas un veterinārā dienesta Dienvidlatgales pārvaldei.

Valsts policijas darbinieki turpina personu un transportlīdzekļu pārbaudi Krāslavas un Dagdas novados.

 

Informāciju sagatavoja:


Anastasija Laizāne
VP Latgales reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja
Prevencijas nodaļas inspektore
t.65403261