Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Dobeles policisti operatīvi noskaidrojuši jauniešus, kurš jokojoties informējuši, ka veikalā ievietots spridzeklis 2014. gada 14. janvāris

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka vakar, 13.janvārī pulksten 19.30 VP ZRP Dobeles iecirknis saņēma telefonisku informāciju, ka veikalā Dobelē, Muldavas  ielā ievietots spridzeklis.

Nekavējoši notikuma vietā  ieradās operatīvie dienesti, tika veikta iedzīvotāju evakuācija, sprādzienbīstami priekšmeti netika atrasti. VP ZRP KPB Patruļpolicijas darbinieki, jau ierodoties notikuma vietā pie veikala pamanīja  četrus jauniešus, kuri varētu būt saistīti notikušajā un drīz jau tika noskaidroti vēl divi citi nepilngadīgie, kuri zvanījuši un snieguši šāda veida informāciju, jokojoties. Abi tika aizturēti – viens 14 gadu vecs un  otrs 12 gadus vecs. Abi jaunieši jau sastāv nepilngadīgo lietu uzskaitē. Policija uzsver, ka ar šādām lietām nedrīkst jokot, jo par šāda veida darbībām ir paredzēta kriminālatbildība, kura iestājas no 14 gadu vecuma, savukārt, ja nav vēl 14 gadi, tad  piemēro audzinoša rakstura piespiedu līdzekli. Skolās un ģimenē ar bērniem ir jāpārrunā šīs lietas, ka ar šāda veida darbībām nedrīkst jokot, jo par to paredzēta atbildība.

Policija par notikušo uzsāka Kriminālprocesu pēc Krimināllikuma

231.panta „Par apzināti nepatiesu paziņojumu par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu iestādē, uzņēmumā vai citā objektā vai novietošanu iestādes, uzņēmuma vai cita objekta ārpusē”, kas paredz sodu ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472
ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv