Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vidzemē izņemti vairāk kā 200 kg aizliegtas narkotiskās vielas - marihuānas 2013. gada 16. oktobris

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes kriminālpolicijas biroja darbinieki, veicot izmeklēšanu un pārbaudot operatīvo informāciju iepriekš uzsāktu kriminālprocesu ietvaros, septembrī veikusi vairākas tiesas sankcionētas kratīšanas, kā rezultātā dažādās adresēs Salacgrīvas lauku teritorijā atrasti un izņemti 176 kilogrami nežāvētas marihuānas un apmēram 20 kilogrami jau novāktas un daļēji izžāvētas aizliegtas narkotiskās vielas- marihuānas.

Izmeklēšanas laikā vienā no uzsāktajiem kriminālprocesiem aizturēti divi 1983. un 1974. gadā dzimuši Salacgrīvas iedzīvotāji, no kuriem viens 15. septembrī tika izsludināts meklēšanā un sabiedrība aktīvi iesaistījās, sniedzot policijai noderīgu informāciju par personas atrašanās vietu. Pēc aizturēšanas abiem vīriešiem tiesa piemērojusi drošības līdzekli- apcietinājumu.
Kriminālprocesā, kas par narkotisko vielu neatļautu audzēšanu, lietošanu un pārvadāšanu uzsākts septembra vidū, aizturēti divi 1984. un 1983. gadā dzimuši Salacgrīvas lauku teritorijas iedzīvotāji. Šajā gadījumā marihuāna, kuras kopējais svars ir vairāk kā 20 kilogrami, bija jau novākta un daļēji izžāvēta.

Izmeklēšana uzsāktajos kriminālprocesos turpinās. Krimināllikumā par šo nodarījumu (narkotisko un psihotropo vielu neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana un pārsūtīšana realizācijas nolūkā un neatļauta realizēšana),  ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, paredzēta atbildība- brīvības atņemšana uz laiku no 3 līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.  Policija pateicas visiem iedzīvotājiem, kas sadarbojās un sniedza izmeklēšanā noderīgu informāciju, tādējādi sasniedzot rezultātu- iznīcinātas divas no šogad atklātajām lielākajām  marihuānas audzētavām Vidzemē un novērsta tās iespējamā nonākšana apritē.

 

Sagatavoja:

Dace Jukāma
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
vecākā inspektore
Tālr. 64201326; 28653999
dace.jukama@vidzeme.vp.gov.lv