Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Latvijā pirmo reizi notiek starptautiska konference par zagto mākslas priekšmetu kontrabandu 2013. gada 8. oktobris

Šonedēļ Latvijā trīs dienu ilgā Interpola darba sanāksmē par Centrāleiropā un Austrumeiropā zagto mākslas priekšmetu kontrabandas apkarošanu pulcējas Eiropas un pasaules līmeņa tiesībsargājošo iestāžu profesionāļi, tāpat arī mūsu valsts un dažādu starptautisko organizāciju pārstāvji. Latvija savā pastāvēšanas vēsturē Interpola konferenci rīko pirmo reizi.

Novērtējot Latvijas ieguldījumu un aktīvo dalību organizācijas darbā, Interpola Ģenerālsekretariāts no vairākiem pretendentiem izvēlējās Latviju kā šīs sanāksmes norises vietu. Tās būtiskākais mērķis ir informācijas un pieredzes apmaiņa par zagto mākslas priekšmetu kontrabandas problemātiku. Sanāksmē tiks identificētas aktuālās problēmas un kopīgi meklēti to risinājumi, novērtēta pašreizējā situācija un izvirzīti jauni uzdevumi. Tāpat plānots pārrunāt arī informācijas apmaiņas uzlabošanu starp dalībvalstīm.
Konferenci šorīt atklāja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un Interpola Latvijas nodaļas un starptautiskās organizācijas pārstāvji. Pavisam kopā šīs nedēļas sanāksmē piedalīsies vairāk nekā 50 dalībnieki no dažādām valstīm un starptautiskajām organizācijām. Darba sanāksme orientēta uz policijas, muitas darbiniekiem, kuri apkaro šāda veida noziegumus, kā arī valsts un sabiedriskajām organizācijām, kas specializējas kultūras mantojuma aizsardzības jomā.
Sanāksmē piedalīsies plašs ekspertu un profesionāļu loks no dažādām pasaules valstīm -  Albānijas, Austrijas, Beļģijas, Francijas, Kanādas, Krievijas, Maltas, Maķedonijas, Nīderlandes, Polijas, Rumānijas, Spānijas, Šveices, Turcijas un Vācijas.  Plaši pārstāvētas būs arī dažādas starptautiskās organizācijas – Interpols, Starptautiskā muzeju savienība, Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija, Apvienoto Nāciju Narkotiku un noziedzības apkarošanas birojs, Starptautisko privāttiesību unifikācijas institūts, kā arī Pasaules muitas organizācija.

Latviju sanāksmē pārstāv Valsts policijas, Iekšlietu ministrijas Informācijas centra, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Kultūras akadēmijas profesionāļi un eksperti.

Uzziņai:

Interpols jeb Starptautiskā kriminālpoliciju organizācija apvieno 190 dalībvalstis.  Interpola galvenie darbības virzieni ir cīņa pret organizēto noziedzību, ieroču un narkotiku kontrabandu, starptautisko terorismu, cilvēku tirdzniecību, kā arī kultūras vērtību zādzību un kontrabandas apkarošana. Latvija šajā starptautiskajā organizācijā tika uzņemta 1992. gadā.

Būtiskas izmaiņas politiskajā, sociālajā un ekonomiskajā kontekstā, vienlaicīgi ar mazāk stingru valstu robežu uzraudzību, ir radījušas valstu kultūrvēsturiskā mantojuma zādzību un zagto mākslas priekšmetu kontrabandas pieaugumu. Reaģējot uz šo negatīvo tendenci, Interpols regulāri organizē konferences un darba sanāksmes, kuru mērķis ir izpētīt pašreizējo situāciju un noteikt efektīvus paņēmienus minētā noziedzīgā fenomena apkarošanai.

 

Sagatavoja:

Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014
Mob.tālr. 26490715

www.vp.gov.lv