Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ventspils pusē atrod mežā apmaldījušos sievieti 2013. gada 4. oktobris

2. oktobrī ap plkst.21:45 saņemta informācija, ka Ventspils novadā aiz Popes pie autobusu pieturas Ziņģeri mežā pazudusi 1945. gadā dzimusi sieviete, kura devusies sēņot. Nekavējoties tika uzsākti meklēšanas darbi, kuros iesaistījās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī Robežsardze un Valsts Meža dienests.

Nākamās dienas plkst. 11:00 sieviete tika atrasta Ventspils novada Popes pagastā pie kādām mājām sveika un vesela, medicīniskā palīdzība nav bijusi nepieciešama. Sākotnēji cietusī pati bija zvanījusi glābējiem un lūgusi pēc palīdzības. Kad sieviete jau bijusi tuvumā policijas raidītājiem gaismas signāliem, pēkšņi atkal aizmaldījusies tālāk mežā un vairs nav bijusi sazvanāma, jo mobilā tālruņa baterija bija tukša.
Ap plkst. 03:00 meklēšana tika pārtraukta, lai no rīta līdz ar gaismu darbu turpinātu. Rīta pusē Mežniecības pārstāve, kura labi pārzina šo meža apgabalu, palīdzēja meklēšanā, un pūles vainagojās panākumiem – sieviete laimīgi atradās.
Šis ir jau otrais gadījums šoruden, kad Ventspils pusē mežos pazūd sēņotāji -   24.septembrī Ventspils novada Užavas pagastā kādās mājās no sēņošanas mežā neatgriezās divi cilvēki – sieviete un vīrietis, abi dzimuši 1959. gadā. Viņi bija atbraukuši ciemos un aizgājuši sēņot.
Pēc trīs stundu meklēšanas darbiem tika atrasta sieviete, vīrieti meklēt nācās daudz ilgāk – viņš atrasts dažas minūtes pirms pusnakts. Abi sveiki un veseli  tika nogādāti mājās.

Policija atgādina - iekams doties mežā, nedrīkst aizmirst par drošības pasākumiem – noteikti vajag ņemt līdzi mobilo tālruni ar uzlādētām baterijām, mājiniekiem vai kaimiņiem atstāt ziņas par sevi – kurā virzienā plānots doties, jāsaģērbjas silti un katram gadījumam līdzi jāpaņem arī sērkociņi, lai vajadzības gadījumā varētu iekurt uguni nakts melnumā.