Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas reģionā nedēļas laikā aizturēti trīs autovadītāji - kukuļdevēji 2013. gada 3. oktobris

Nedēļas laikā Rīgas reģionā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbiniekiem trīs automašīnu vadītāji par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem deva kukuli, taču policisti kukuļdevējus aizturēja un uzsāka kriminālprocesu.        

Pirmdien, 30. septembrī pulksten 10.35 Saulkrastu novadā, uz Ainažu šosejas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki par ceļus satiksmes pārkāpumu, apturēja kādu Mercedes Benz automašīnas vadītāju. Apturētā transportlīdzekļa vadītāja bija 1973. gadā dzimusi sieviete un, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam deva kukuli 20 latu apmērā.

Taču brīvdienās, 28. septembrī pulksten 14.06 Rīgā, Lielirbes ielā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki par ceļus satiksmes pārkāpumu, apturēja kādu Toyota automašīnas vadītāju. Apturētā transportlīdzekļa vadītājs bija kāds 1989. gadā dzimis vīrietis un, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam deva kukuli 10 latu apmērā.
Savukārt pagājušajā nedēļā, 24. septembrī pulksten 21.35 Rīgā, Dzirciema ielā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki par ceļus satiksmes pārkāpumu, apturēja kādu Ford automašīnas vadītāju. Apturētā transportlīdzekļa vadītājs bija 1971. gadā dzimis vīrietis un, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam deva kukuli 20 latu apmērā.Policisti visos trijos gadījumos pārkāpējus aizturēja.
Rīgas reģionā šogad jau ir divdesmit trīs gadījumi, kad sākts kriminālprocess par kukuļa došanu ceļu policistam.

VP RRP atgādina, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pastiprinātu uzmanību pievērsīs ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas dod kukuļus. Kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta, kurā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

 

Sagatavoja:

Ance Rozīte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā speciāliste
Tālr.  67219758
Mob.tālr. 20269131
e-pasts: