Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ventspils apkaimē laimīgi atrod mežā apmaldījušos sēņotājus 2013. gada 26. septembris

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa darbiniekiem sadarbojoties ar citām institūcijām pēc vairāku stundu darba izdevās atrast divus cilvēkus, kuri bija apmaldījušies mežā.

24.septembrī ap plkst. 17:00 Ventspils novada Užavas pagastā kādās mājās no sēņošanas mežā neatgriezās divi cilvēki – sieviete un vīrietis, abi dzimuši 1959. gadā. Viņi bija atbraukuši ciemos un aizgājuši sēņot.Pēc informācijas saņemšanas nekavējoties tika uzsākta personu meklēšanas operācija, kurā tika iesaistīti Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa operatīvās grupas darbinieki, LR Zemessardzes darbinieki, Valsts Robežsardzes un Valsts meža dienesta pārstāvji, kā arī Ventspils pilsētas Pašvaldības policija. Kopumā meklēšanā piedalījās ap 20 cilvēku, viņu vidū arī iedzīvotāji un mednieki,  kuri labi pārzina meža teritoriju un šādā situācijā brīvprātīgi bija gatavi palīdzēt.
Abi sēņotāji bija pazuduši arī viens otram. Lai palīdzētu viņiem orientēties tumšajā mežā, policijas darbinieki pielietoja bākugunis un skaņas signālus.
Pēc trīs stundu meklēšanas darbiem tika atrasta sieviete, vīrieti meklēt nācās daudz ilgāk – viņš atrasts dažas minūtes pirms pusnakts. Abi sveiki un veseli  tika nogādāti mājās.

Policija atgādina - iekams doties mežā, nedrīkst aizmirst par drošības pasākumiem – noteikti vajag ņemt līdzi mobilo tālruni ar uzlādētām baterijām, mājiniekiem vai kaimiņiem atstāt ziņas par sevi – kurā virzienā plānots doties, jāsaģērbjas silti un katram gadījumam līdzi jāpaņem arī sērkociņi, lai vajadzības gadījumā varētu iekurt uguni nakts melnumā.

 

Informāciju sagatavoja:

Signe Šteinberga
VP KRP vecākā speciāliste sabiedrisko
attiecību un sadarbības jautājumos
63404607; 26604584