Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija ar starptautisku konferenci noslēgs divu gadu projektu par cietušo pirmo kontaktu ar policiju 2013. gada 17. septembris

Šonedēļ ar starptautisku konferenci Valsts policija noslēgs vienu no pēdējā laika aktuālākajiem projektiem, kura ietvaros divus gadus tika pētīts un analizēts cietušo cilvēku pirmais kontakts ar policiju. Projekta īstenotāji izstrādājuši un ieviesuši praktisku apmācības programmu un vadlīnijas ar mērķi pilnveidot policijas darbinieku zināšanas un iemaņas saskarsmē ar cietušajiem, tādējādi cerot paaugstināt arī cilvēku apmierinātības un psiholoģiskā komforta pakāpi un mazinot atkārtota pāridarījuma sajūtu.

No 18. līdz 19. septembrim Valsts policijā starptautiskas konferences ”Cietušā atkārtotas viktimizācijas novēršana Valsts policijā” ietvaros vienuviet pulcēsies gan Latvijas, gan ārvalstu policijas pārstāvji, psihologi, advokāti un citi eksperti. Konferenci atklās Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane un Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Pirmās dienas programma saturiski būs vairāk saistīta tieši ar policijas darba specifiku – projekta īstenotāji un eksperti runās par cietušo profilu, uz cietušo orientētu policijas darbu, kā arī iepazīstinās ar izstrādāto un ieviesto apmācības programmu. Tāpat par policijas dienestu darbu ar cietušajiem savās valstīs stāstīs arī ārzemju policijas pārstāvji.

Savukārt, konferences otrajā dienā tiks aktualizēti vispārīgāki temati – tiks apspriesta cietušo atbalsta sistēma kopumā, noziegumu radītās fiziskās un psiholoģiskās sekas, psihologu pakalpojumu un mediācijas būtiskums. Konference būs starptautiski plaši pārstāvēta - to apmeklēs speciālisti, policijas darbinieki no Zviedrijas, Vācijas, Nīderlandes, Polijas, Lietuvas un Igaunijas.

Projekts ”Cietušā atkārtotas viktimizācijas novēršana Valsts policijā” uzsākts 2011. gada oktobrī. 80% no kopējām projekta izmaksām tiek finansēti no Eiropas Savienības līdzekļiem, savukārt, 20 % sastāda nacionālais līdzfinansējums. Projekta vadītājs - Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes Sadarbības un attīstības biroja galvenais inspektors Andis Rinkevics. Latvijas Valsts policija projektu īstenojusi sadarbībā ar partneriem no Lietuvas policijas, Igaunijas policijas un robežsardzes dienesta, Zviedrijas policijas un krīžu un konsultāciju centru ”Skalbes”

 

Sagatavoja:

Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014
Mob.tālr. 26490715

www.vp.gov.lv