Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija: ”būsim tur, kur mūs vismazāk gaidīs” 2013. gada 20. jūnijs

Mēs būsim tur, kur mūs vismazāk gaidīs,” tā par reidiem Līgo svētku brīvdienās teic Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis. ”Policijas ekipāžas būs sastopamas gan pilsētu centros, gan uz nomaļiem lauku ceļiem, gan pasākumu norišu vietu tuvumā un citviet.”

Lai atturētu cilvēkus no likumpārkāpumiem un nepieļautu, ka Līgo svētku laikā ceļu satiksmes negadījumos iet bojā vai tiek ievainoti cilvēki, no 21. jūnija līdz 25. jūnijam ieskaitot policija strādās pastiprinātā režīmā.

”Pastiprinātu darbu visā Latvijas teritorijā sāksim jau no rītdienas, kad liela daļu cilvēku dosies ārpus pilsētām. Bez ātruma un alkohola būtisku uzmanību pievērsīsim arī gājējiem, velosipēdistiem un mopēdistiem, kas ceļu satiksmē ir mazāk aizsargāti,” stāsta N. Krapsis. Tāpat viņš atgādina par atstarotāju būtiskumu, jo svinību pasākumi ierasti turpinās arī diennakts tumšajā laikā.

Valsts policijas četri prioritārie darbības virzieni šo svētku laikā būs pastiprināta braukšanas ātruma kontrole ar visa veida policijas rīcībā esošajām mērierīcēm, vadītāju kontrole saistībā ar transportlīdzekļu vadīšanu reibumā, mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku uzraudzība, kā arī sabiedriskās kārtības nodrošināšana.

Valsts policija aicina visus svinētājus būt atbildīgiem pret savu un tuvinieku veselību un dzīvību un nesēsties pie stūres, ja svētku laikā lietoti alkoholiskie dzērieni. Alkohola lietošana un braukšana nav savienojamas lietas. Tāpat policija aicina neriskēt un nerēķināt iespējamo promiļu daudzumu asinīs atkarībā no kādiem faktoriem (sportiskajām aktivitātēm, patērētā alkohola daudzuma u.c.) jo, tāpat kā noguruma, pat neliela alkohola daudzuma lietošanas sekas ceļu satiksmē var būt izšķirošs faktors - pasliktinās modrība, spēja reaģēt un izvērtēt situācijas. Tāpēc šī gada kampaņas moto ”Ja dzer, tad nebrauc!” ikvienam ir jāpatur prātā kā obligāts nosacījums, lai svētki nepārvērstos traģēdijā.

Turpinot aizsākto tradīciju, jau trešo gadu tiem šoferīšiem, kuri būs skaidrā, policijas darbinieki teiks simbolisku paldies, dāvinot sadarbības partnera Aldaris sarūpēto dzeramo ūdeni, tādējādi aicinot arī turpmāk būt atbildīgiem un neriskēt.

Šī gada sociālo kampaņu ”Ja dzer, tad nebrauc!” organizē CSDD kopā ar Valsts policiju, Satiksmes ministriju un sadarbības partneriem SIA „Statoil Fuel & Retail Latvia”, apdrošināšanas sabiedrību ERGO un dzērienu ražotāju „Aldaris”. Skarbā un uzrunājošā veidā tā vēsta par dzērājšoferu izraisīto negadījumu sekām un aicina ikvienu aizdomāties un pieņemt pareizos lēmumus.

 

 

 

Sagatavoja:

 

Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014
Mob.tālr. 26490715

www.vp.gov.lv