Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policisti, ārpus sava darba laika, notver divus velosipēdu zagļus 2013. gada 30. maijs

Jūrmalas iecirkņa policijas darbinieki, ārpus sava darba laika, aizturēja divus velosipēdu zagļus. Viens no zagļiem tika notverts notikuma brīdī, otrs – sabiedriskajā transportlīdzeklī.

Trešdien, 29. maijā ap pulksten 17.00, Rīgas reģiona Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieks, ejot no darba, Engures ielā pie tirdzniecības centra pamanīja, ka aizdomīgs vīrietis no veikala puses dodas ātrā gaitā ar velosipēdu rokās. Policijas darbinieks, panākot vīrieti, noskaidroja, ka velosipēds ir tikko nozagts no tirdzniecības centra stāvvietas, ko arī apliecināja velosipēda īpašnieks, kurš zādzības brīdī bija veikalā. Velosipēda īpašnieks skaidro, ka veikalā ieskrējis uz īsu brīdi, tāpēc to nesaslēdza ar veloslēgu.

Kā vēlāk tika noskaidrots, aizdomās turamais ir 1974.gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš sodīts par zādzībām no veikaliem.

Tās pašas dienas vakarā, neilgi pirms pulksten. 18.30, cits Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas inspektors, dodoties mājās ar sabiedrisko transportlīdzekli, autobusā pamanīja vīrieti, kurā atpazina meklēšanā esošo personu. Vīrietis tika aizturēts un nogādāts Jūrmalas iecirknī. Kā tika noskaidrots, aizturētais ir 19 gadus vecs vīrietis, kurš Jūrmalas pilsētā 12. un 16. maijā, pārkniebjot veloslēgus, nozaga divus velosipēdus. Aizturētais vīrietis agrāk sodīts par zādzībām, 31. maijā tiesa lems jautājumu par drošības līdzekļa – apcietinājums, piemērošanu.

Visos gadījumos par notikušo uzsākti kriminālprocesi un notiek izmeklēšana.

Policija atgādina iedzīvotājiem rūpēties par savu velosipēdu drošību pat tad, ja veikalā ieskrienat uz pavisam īsu brīdi. Tāpat iedzīvotājiem jāpievērš uzmanība drošībai uzglabājot velosipēdu pagrabā, šķūnīti vai garāžā, ieteicams šīs telpas aizslēgt ar drošām slēdzenēm, taču drošāk tomēr velosipēdu būtu glabāt dzīvoklī. Nebūtu ieteicams velosipēdu glabāt uz balkona, jo tad zaglis kāroto mantu var nolūkot un nozagt to pat neiekļūstot telpās, tas attiecas arī uz augšējo stāvu balkoniem.

Sagatavoja:
Ance Rozīte
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākā speciāliste
tālrunis: +371 67219758 mob. +371 20269131
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP
TWITTER: http://twitter.com/VPRRP
DRAUGIEM lapa http://www.draugiem.lv/vprrp
e-pasts: ance.rozite@riga.vp.gov.lv