Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Latvijā pirmo reizi viesojies Interpola Ģenerālsekretārs 2013. gada 21. maijs

Aizvadītajā piektdienā, 17.maijā,  pirmo reizi vizītē Latvijā bija ieradies Starptautiskās Kriminālpoliciju organizācijas - Interpola Ģenerālsekretārs Ronalds K.Nobls.

Vizītes laikā Ronalds .K.Nobls tikās ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski, valsts sekretāri Ilzi Pētersoni-Godmani, kā arī ar  Valsts policijas (VP) vadību.

Tikšanās laikā ar  VP priekšnieku Intu Ķuzi Interpola Ģenerālsekretārs uzsvēra moderno tehnoloģisko risinājumu nozīmīgumu, kas padara pieejamas Interpola uzturētās datu bāzes ikvienam policistam vai izmeklētājam. Ronalds K.Nobls atzīmēja, ka, pateicoties Latvijā ieviestajiem tehniskajiem risinājumiem, vairākkārt ir palielinājies to pieprasījumu skaits, ko Latvijas tiesībaizsardzības iestādes veic Interpola uzturētajās datu bāzēs par meklējamajiem objektiem, personām.

Interpola vadītājs atzinīgi novērtēja VP sniegto atbalstu 2011.gadā Interpola koordinētā vairāku valstu policijas dienestu operācijā "Eastbound" par luksusa klases automašīnu piesavināšanos un nelikumīgu tranzītu (Latvijā tika aizturēts viens no galvenajiem aizdomās turētajiem, starptautiskā meklēšanā izsludināts Austrālijas pilsonis, kurš vēlāk tika izdots Austrijai).

Vizītes laikā Interpola Ģenerālsekretārs tikās arī ar Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības biroja priekšnieku Edgaru Strautmani un Interpola Latvijas nacionālās nodaļas priekšnieci Indru Pulku, kā arī apmeklēja Interpola Latvijas nacionālo nodaļu.

Starptautiskā kriminālpoliciju organizācija - Interpols

Par Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas – Interpola, dibināšanu tiek uzskatīta 1.Starptautiskais kriminālpoliciju kongress, kas notika 1914. gadā Monako. 1956. gadā pieņemta Konstitūcija un organizācija iegūst pašlaik zināmo nosaukumu. 1971. gadā ANO atzīst Interpolu kā starptautisku organizāciju. 1989. gadā Interpola Ģenerālais sekretariāts no Parīzes pārcēlās uz Lionu, kur atrodas arī šobrīd.  2014.gadā Interpols atzīmēs 100 gadu dibināšanas jubileju. Pašlaik Organizācijā ir 190 dalībvalstis, Latvija ir dalībvalsts kopš 1992. gada. Interpola Latvijas birojs izveidots 1993.gadā.

Interpola Ģenerālsekretārs Ronalds K. Nobls

Interpola Ģenerālsekretārs Ronalds K. Nobls amatā tika ievēlēts 2000. gadā 44 gadu vecumā, tādējādi kļūstot par jaunāko Ģenerālsekretāru Interpola vēsturē. 2010. gadā pārvēlēts uz trešo 5 gadu termiņu. Saskaņā ar Interpola Konstitūcijas 28. pantu Ģenerālsekretāru ievēl Ģenerālā Asambleja uz 5 gadiem, var tikt pārvēlēts, bet var ieņemt amatu tikai līdz 65 gadu vecumam. Pirms ievēlēšanas Ģenerālsekretāra amatā R.K. Nobls ieņēma dažādus augsta līmeņa amatus ASV (Drošības dienests, Muitas Kriminālizmeklēšanas dienests, prokuratūra, specializējoties organizētās noziedzības apkarošanā). R.K.Noblam ir doktora grāds jurisprudencē un bakalaura grāds ekonomikā un biznesa administrēšanā. Runā angļu, franču, vācu un spāņu valodā.

 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442
sintija.virse@vp.gov.lv