Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Latvijā pirmo reizi notiks plaša mēroga konference, kas veltīta eiro aizsardzībai pret viltojumiem 2013. gada 13. maijs

No 14.maija līdz 16.maijam Rīgā notiks Vācijas Federālās kriminālpolicijas pārvaldes sadarbībā ar Valsts policiju organizētā konference, kas veltīta eiro aizsardzībai pret viltojumiem. Šāda konference Latvijā notiek pirmo reizi un ir nozīmīga, plānojot Latvijas pievienošanos eirozonai no 2014.gada 1.janvāra.

Konferences mērķis ir savstarpēja informācijas apmaiņa un sadarbības veicināšana starp policijas, tieslietu un finanšu institūcijām no vairākām Eiropas Savienības valstīm, kā arī no Ukrainas un Krievijas. Šī būs jau ceturtā konference pēc kārtas un Latvija šogad par sadarbības partneri izvēlēta, jo plānots, ka ar nākamā gada 1. janvāri tā kļūs par eirozonas dalībnieci. 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tiek aicināti piedalīties konferences atklāšanas pasākumā, kas notiks  Rīgā, šā gada 14.maijā, pulksten 9:30,  viesnīcā “Radisson Blu Daugava”.

Konferences atklāšanas pasākumā uzrunas teiks Vācijas Federālās kriminālpārvaldes Ekonomisko, finanšu un noziegumu pret īpašumu apkarošanas grupas priekšniece Martina Link,  iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un Eiropas Komisijas Eiropas Biroja krāpšanas apkarošanai (OLAF) Eiro aizsardzības nodaļas priekšnieks Johan Khouw.

Konferences norise būs slēgta un tā ilgs trīs dienas. Konferencē piedalīsies 60 dalībnieki no policijas un tieslietu struktūrām, kā arī nacionālām bankām no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas,  Dānijas, Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Ukrainas un Krievijas,  kā arī no tādām Eiropas institūcijām kā Europol un Eurojust, Eiropas Centrālā banka un OLAF.  Konferences laikā tiks runāts par aktuālo eiro banknošu un monētu viltošanas un viltotas naudas apkarošanas situāciju gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, kā arī par starptautisko sadarbību  viltotas naudas apkarošanas jomā un citiem aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar naudas viltošanas apkarošanu un tiesībsargājošo iestāžu sadarbību.

Konferenci finansē OLAF.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442
sintija.virse@vp.gov.lv