Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policisti divu dienu laikā notver trīs velosipēdu zagļus 2013. gada 8. maijs

Pirmdien, 6. maijā ap pulksten 13.30 Rīgas Centra iecirknī tika saņemta informācija no kāda iedzīvotāja par velosipēda zādzību. Velosipēds nebija pieslēgts un tika nozagts no kāda Merķeļa ielas pagalma. Centra iecirkņa darbinieki nekavējoties reaģēja uz notikušo un brīdi vēlāk aizturēja iespējamo vainīgo. Iespējamais garnadzis tika nogādāts policijas iecirknī un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Aizturētais ir 1991. gadā dzimis jaunietis, kurš iepriekš jau nonācis policijas redzeslokā. Velosipēds tika atgūts un atdots tā likumīgajam īpašniekam.

Tās pašas dienas vakarā, neilgi pirms pulksten 20.00 Salaspils iecirknī tika saņemta informācija no kāda Dreiliņu iedzīvotāja par velosipēda zādzību. Kāds vīrietis iegājis cietušā privātmājas teritorijā un no neaizslēgtas garāžas paņēmis velosipēdu un aizbraucis. Policija nedaudz vēlāk aizturēja iespējamo vainīgo, brīdī kad viņš pārvietojās ar zagto velosipēdu. Aizturētais ir 1978. gadā dzimis, iepriekš tiesāts vīrietis, un pēc aizturēšanas tika nogādāts Salaspils policijas iecirknī, taču nozagtais velosipēds atdots tā likumīgajam īpašniekam.

Savukārt vakar, 7. maijā pēc pulksten 18.00 Jūrmalas policijas iecirknī tika saņemta informācija, ka Dzintaros, Ošu ielā no kādas privātmājas teritorijas nozagti divi velosipēdi, kā arī mašīnas pumpis un pagarinātājs. Zādzība tika veikta no garāžas, uzlaužot tās piekaramo atslēgu. Policijas darbinieki nekavējoties ieradās notikuma vietā un, apsekojot teritoriju, atrada nozagto pagarinātāju, taču vēlāk, Ķemeru ielā, pamanīja kādu vīrieti, pārvietojamies ar velosipēdu, kas atbilda nozagtā velosipēda pazīmēm. Vīrietis tika aizturēts un nogādāts Jūrmalas iecirknī un cietušais savu velosipēdu atpazina, taču otru velosipēdu policisti vēl meklē. Aizturētais ir 1967. gadā dzimis vīrietis, kurš aizturēšanas brīdi bija alkohola reibumā.

Visos gadījumos par notikušo uzsākti kriminālprocesi un notiek izmeklēšana.

Policija atgādina iedzīvotājiem rūpēties par savu velosipēdu drošību pat tad, kad tas netiek lietots. Uzglabājot velosipēdu pagrabā, šķūnīti vai garāžā, ieteicams šīs telpas aizslēgt ar drošām slēdzenēm, kā arī vēlams to pieslēgt ar veloslēgu, taču visdrošāk tomēr velosipēdu būtu glabāt dzīvoklī. Nebūtu ieteicams velosipēdu glabāt uz balkona, jo tad zaglis kāroto mantu var nolūkot un nozagt to pat neiekļūstot telpās, tas attiecas arī uz augšējo stāvu balkoniem. Lielākā daļa velosipēdu zādzību tomēr saistītas ar iekļūšanu garāžās, šķūnīšos, pagrabos un arī dzīvojamās telpās.

Sagatavoja:
Ance Rozīte
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākā speciāliste
tālrunis: +371 67219758 mob. +371 20269131
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP
TWITTER: http://twitter.com/VPRRP
DRAUGIEM lapa http://www.draugiem.lv/vprrp
e-pasts: ance.rozite@riga.vp.gov.lv