Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par spridzināšanas draudiem Republikas laukumā aizturēts 22 gadus vecs students 2013. gada 8. maijs

Par 23. aprīļa spridzināšanas draudiem Rīgā, kādā Republikas laukuma ēkā, aizturēts kāds 22 gadus vecs jaunietis. Šobrīd izmeklēšana turpinās un tiek skaidrota jaunieša rīcības motivācija.

Pagājušajā mēnesī, 23. aprīlī ap pulksten 14.30 tika saņemta informācija par to, ka kādā Republikas laukuma ēkā ievietots spridzeklis. No ēkas nekavējoties tika veikta evakuācija un policijas darbinieki veica ēkas pārmeklēšanu, taču  spridzeklis netika atrasts.

Par notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 231. panta 1. daļas - par rupju sabiedriskās kārtības miera traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu vai uzņēmumu, vai organizāciju darbu. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, vai  īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Procesa izmeklēšanas gaitā tika noskaidrota iespējamā vainīgā persona un pagājušajā nedēļā, 3. maijā Rīgas Ziemeļu iecirkņa darbinieki aizdomās par viltus zvana veikšanu aizturēja kādu 1991. gadā dzimušu vīrieti, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā. Jaunietis savu vainu izdarītajā atzīst, taču šobrīd turpinās izmeklēšana, kuras ietvaros tiks noskaidrota aizturētā jaunieša rīcības motivācija.

Policija atgādina, ka viltus izsaukumi var radīt smagas sekas, jo šādā veidā operatīvie dienesti nepamatoti tiek noslogoti un var gadīties, ka šāda “joka” dēļ uz citu izsaukumu operatīvie dienesti ierodas novēloti. Par šādu pārkāpumu likumā ir paredzēta kriminālatbildība un par to iespējams piemērot pat cietumsodu.

Sagatavoja:
Ance Rozīte
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākā speciāliste
tālrunis: +371 67219758 mob. +371 20269131
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP
TWITTER: http://twitter.com/VPRRP
DRAUGIEM lapa http://www.draugiem.lv/vprrp
e-pasts: ance.rozite@riga.vp.gov.lv