Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

”Dzelzceļa pārbrauktuvju nedēļā” īpaši uzrunās bērnus 2013. gada 3. maijs

Nākamnedēļ, no 6. līdz 12. maijam, VAS ”Latvijas Dzelzceļš” kopā ar Valsts policiju (VP) un citiem sadarbības partneriem organizē ikgadējo "Dzelzceļa pārbrauktuvju nedēļu”, lai aktualizētu drošības tēmas un atgādinātu par nepieciešamību ievērot noteikumus un būt piesardzīgiem dzelzceļa tuvumā. Policija šajā laikā satiksmes noteikumu ievērošanai dzelzceļa pārbrauktuvju tuvumā pievērsīs īpašu uzmanību.

Šogad ”Dzelzceļa pārbrauktuvju nedēļas ietvaros” tiks uzrunāti bērni un jaunieši, kas nereti, tuvojoties vasarai, ir piemirsuši drošības prasības un līdz ar to var pakļaut sevi lielākam riskam iekļūt negadījumos. Tāpat šogad aprit 10 gadi kopš ”Latvijas Dzelzceļš” īsteno bērnu izglītības programmu, kuras laikā ik gadu bērniem tika nodrošinātas dažādas preventīvas un izglītojošas aktivitātes.

”Dzelzceļa pārbrauktuvju nedēļa” sāksies ar pasākumu Dzelzceļa vēstures muzejā nākamotrdien, 7. maijā – tur jau no 10:30 pulcēsies pirmo klašu skolēni, lai klausītos dzelzceļa drošības stundu, kurā Leļļu teātra aktrise Dace Vītola stāstīs par aktuālākajiem  bērnu drošības jautājumiem dzelzceļa tuvumā.

Pēc tam, no pulksten 11:10, paredzēta preses konference, kurā piedalīsies:

-          VAS ”Latvijas Dzelzceļš” valdes loceklis Edvīns Bērziņš;

-          Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja priekšniece Vineta Mistre.

Masu mediju pārstāvji aicināti piedalīties gan drošības stundā, gan preses konferencē!

Līdzīga veida pasākumi ar mērķi pievērst uzmanību šai tēmai nākamnedēļ notiek arī citviet – pavisam kopā vairāk nekā 42 valstīs atbildīgās iestādes akcentēs prevenciju un izglītošanu šajā jomā.

Plašāk ar starptautiskajiem dzelzceļa drošības dienu pasākumiem un dažādiem faktiem saistībā ar šo tēmu iespējams iepazīties šeit - http://www.ilcad.org/IMG/pdf/1-press_release_uic_unece_ilcad_7_may_2013_en.pdf

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014
Mob.tālr. 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv
www.vp.gov.lv