Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ar mācībām atklās motopolicistu sezonu 2013. gada 25. aprīlis

Rīt, 26. aprīlī, pulksten 11:00 sporta kompleksa ”333” trasē notiks simbolisks motopolicistu sezonas atklāšanas pasākums – tajā policijas pārstāvji pastāstīs par motopolicistu darbu satiksmes uzraudzībā un biežākajām un bīstamākajām motociklistu kļūdām. Tā kā pasākums notiks motopolicistu mācību ietvaros, būs iespēja vērot mācības un uzzināt praktiskus ieteikumus, kas jāņem vērā motociklistiem, piedaloties ceļu satiksmē.

Sezonas atklāšanas pasākumā piedalīsies:

-          Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs;

-          Starptautiski sertificēti policijas instruktori, VP Prevencijas pārvaldes Satiksmes uzraudzības biroja pārstāvji;

-          11 policijas moto ekipāžas (plānots).

Valsts policijas motociklisti ik gadu, sākoties motosezonai, atsvaidzina savas prasmes mācībās, lai, uzraugot ceļu satiksmi, profesionāli varētu veikt savu darbu. Arī rīt, ”333” trasē plānota mācību diena – dienas pirmajā pusē motopolicisti uzlabos savas teorētiskās zināšanas, savukārt, vēlāk dosies trasē, lai atsvaidzinātu arī praktiskās braukšanas iemaņas.

Policija atgādina, ka motopolicisti strādā tāpat kā autoekipāžas un var veikt tās pašas darbības un pārbaudes – apturēt vadītājus, strādāt ar alkohola testiem, rokas radariem u.c. Motopolicisti lielākoties strādā pa pāriem - divi motopolicisti veido vienu posteni. Salīdzinot ar automašīnām, motocikli var vieglāk un ātrāk pārvietoties pilsētā, tāpēc arī pārkāpējus var izsekot operatīvāk. Tāpat motopolicistu darbs ir ļoti nozīmīgs cīņā ar pārkāpējiem - motociklistiem, kurus autoekipāžām ne vienmēr izdodas saukt pie atbildības.

UZZIŅAI:

  • Pavisam kopā uz Latvijas ceļiem šajā sezonā strādās 38 Valsts policijas motocikli. Motopolicistu darbības sezona parasti ilgst no aprīļa līdz oktobrim. 

 

2012. gadā, līdz šim brīdim

2013. gadā, līdz šim brīdim

Negadījumi kuros iesaistīti motociklisti

24

17

tajos ievainoti

16

(14 vadītāji, 2 pasažieri)

8

(7 vadītāji, 1 pasažieris)

bojā gājuši

-

-

 

 

 

 

 

  • Statistikas dati mēnešos, kas ierasti tiek dēvēti par motosezonu:

no 1. aprīļa līdz 31. oktobrim

 

2011. gadā

2012. gadā

Negadījumi kuros iesaistīti motociklisti

301

304

tajos ievainoti

175

195

bojā gājuši

5

7

 

 

 

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014
Mob.tālr. 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv
www.vp.gov.lv