Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Apzināti norādot nepatiesu informāciju, grib izkrāpt 64 000 latu no ES fondu līdzekļiem 2013. gada 25. aprīlis

Policijas darbinieki uz aizdomu pamata par krāpšanu lielos apmēros personu grupā aizturējusi trīs vīriešus, kuri ar nolūku, apzināti norādot nepatiesu informāciju, bija iecerējuši izkrāpt naudas līdzekļus 64 000 latu apmērā no Eiropas Savienības (ES) fondiem.

Iesaistītās personas – 1977., 1982. un 1989. gadā dzimuši vīrieši, izmantojot virkni savā starpā saistītus uzņēmumus, tajā skaitā arī fiktīvus, iesniedza „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā” noslēguma maksājuma pieprasījumu par ES fonda projekta īstenošanu aktivitātes „Atbalsts ieguldījumiem sīko un mazo komersantu attīstībā īpaši atbalstāmajās teritorijas” ietvaros. Pieprasījumā apzināti tika norādīta nepatiesa informācija par iegādātās iekārtas cenu; tās patiesā vērtība bija septiņas reizes mazāka, nekā minēts projektā.

Par konkrēto gadījumu Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu pārvaldē 2012. gada 31. janvārī tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas. Šī gada 22. janvārī par šo noziedzīgo nodarījumu tika aizturēta personu grupa. Iesaistītajām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. 28. martā kriminālprocess nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Kopumā šajā gadā uzsākti trīs kriminālprocesi, kas saistīti ar ES finanšu līdzekļu izkrāpšanu. Valsts policija arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību finanšu līdzekļu izkrāpšanai no ES fondiem.

Informāciju sagatavoja:
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Una Rūtere
T.67829478; 28603779
e-pasts: una.rutere@vp.gov.lv
www.vp.gov.lv