Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Godina Valsts policijas dienesta suņus Drako un Asko 2013. gada 1. marts

Drako specifika ir aizsardzība un sprāgstvielu meklēšana. „Savu vārdu ieguvis, pateicoties tam, ka bija lielākais kucēns metienā un arī pēc rakstura bija tāds „pūķītis” – izrādīja nepatiku. Arī tagad viņš ir interesants suns. Gluži kā cilvēks. Nekas īpaši nav jāmāca vai jānorāda, jo liekas, ka pats visu saprot. Prot par sevi pastāvēt, bet tajā pašā laikā ir mierīgs”, tā G.Vuškāns.

Savukārt Asko specifika ir personu meklēšana, pēdu meklēšana un aizsardzība. Asko ir iekrājis bagātīgu pieredzi gan personu, gan pēdu meklēšanā. G.Šabanova izceļ divus gadījumus: „Pirmais – norādot aptuveno vietu, kur meklēt, Asko atrada līķi, kurš zem zemes bija nogulējis desmit gadus. Otrais – sadzina pēdas autozaglim, kurš nakts vidū iebēga mežā un bija noslēpies zem sūnām.” Tāpat pastaigas laikā Asko reiz izglābis savu saimnieci, kurai uzbruka divi narkomāni. Viņš metās uzbrucējiem virsū un tikmēr saimniece izsauca policiju.

„Dzīvnieku drauga fonds” šogad pirmo reizi aizsāka jaunu tradīciju un atzīmēja Eiropas Mīļdzīvnieku nakti*, kuras mērķis ir godināt dzīvniekus, kas devuši būtisku labumu cilvēkiem un sabiedrībai. Galvenais mērķis parādīt Latvijas sabiedrībai, ka dzīvnieki ir ne tikai mīluļi, bet arī palīgi dažādās dzīves jomās – gan noziegumu atklāšanā, gan glābšanas darbos, gan palīdzot cilvēkiem invalīdiem.

Tāpat tika godināti arī Valsts robežsardzes un Valsts ieņēmuma dienesta darba suņi. Pasākuma izskaņā varēja vērot suņu paraugdemonstrējumus un cienāties ar gardām svētku tortēm gan aicinātie viesi, gan četrkājainie mīluļi.