Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jauni vīrieši līdz nāvei piekauj vīrieti Tārgalē 2013. gada 24. janvāris

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka 3.septembra vakarā minētie seši jaunieši ar automašīnu izbrauca no Ventspils novada Ances pagasta Rindas ciema, lai dotos uz jūru. Pa ceļam viņi apstājās Irbenē, tā sauktās Zvaigznītes teritorijā, lai sargam palūgtu cigaretes. Starp vienu no jauniešiem un sargu notika neliels mutisks konflikts, pēc tam jaunieši devās tālāk. Braucot uz Miķeļtorni, minētās personas iebrauca kādās mājās Tārgales pagastā, kur, izmantojot saimnieka prombūtni, nozaga viņa mopēdu, kas bija novietots ārpusē pie mājas. Braucot atpakaļ, divi no jauniešiem ierosināja vēlreiz apstāties Zvaigznītes teritorijā, lai varētu piekaut sargu. Tā arī tika darīts - divi no jauniešiem iekļuva aizslēgtajā teritorijā, abi vairākkārtīgi ar kājām spēra un dūrēm sita vīrieti.

Izkļūstot no teritorijas uz caurbraucamā ceļa un satiekoties ar pārējiem ,,bandas’’ pārstāvjiem, tika nolemts atgriezties. Tā arī darījuši un atkārtoti iekļuvuši teritorijā, kur viens no jauniešiem ar ķieģeli iemeta sargam pa galvu, pēc tam divi citi atkārtoti ar dūrēm sita un spārdīja kājām šo cilvēku, pie viņiem pienāca J. un ar lauzni vairākkārt sita pa ķermeni. Pēc tam visas trīs personas devās prom, atstājot upuri nekustīgi guļam uz zemes. 4.septembrī ap plkst.08:00 tika atrasts viņa līķis.

Savukārt šai pašā dienā no rīta J., atrodoties Rindas ciema mājās, paņēma nozagto mopēdu, aizstūma to uz mežu un paslēpa zem zariem.

4.septembrī par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēti KJ., PP. un J. 5.septembrī tika pieņemts lēmums trīs aizturētos atzīt par aizdomās turētajiem noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, un ar Ventspils tiesas lēmumu viņiem tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Kriminālprocesā tika nozīmētas vairākas ekspertīzes, tajā skaitā tiesu-medicīniskā un kompleksā DNS.

Pēc sava rakstura upurim nodarītie miesas bojājumi pieskaitāmi smagiem, dzīvībai bīstamiem, un konkrētajā gadījumā starp tiem un bojāgājušā nāvi ir tieša cēloņsakarība.

Vadoties pēc visiem lietas materiāliem kopumā, redzams, ka 4 jauniešu vaina izdarītajā noziedzīgajā nodarījumā (mopēda zādzība), ir pierādīta pilnībā ar visiem lietas materiāliem kopumā. Tāpat trīs jauno vīriešu vaina par slepkavību, ja to izdarījusi personu grupa, ir pierādīta pilnībā ar ekspertīžu atzinumiem, liecinieku liecībām un visiem krimināllietas materiāliem kopumā. Ņemot vērā, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā savākts pietiekami daudz pierādījumu, nolemts Krimināllietas materiālus nodot Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret visiem sešiem noziegumos iesaistītajiem vīriešiem.

Informāciju sagatavoja:
Signe Šteinberga
VP Kurzemes RP Vecākā speciāliste
sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos
tālrunis: 63404607;26604584
e-pasts: signe.steinberga@kurzeme.vp.gov.lv