Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

2013. gada 10. janvāris

Reģionālā Operatīvās vadības nodaļa atrodas Valmierā un saskaņā ar plānu tā līdz šim apkalpoja trīs iecirkņu teritorijas - Limbažu, Valkas un Valmieras. No 2013. gada 1. februāra ar atsevišķu rīkojumu Vidzemes reģiona pārvaldes Operatīvās vadības nodaļa pārņems un apkalpos arī Alūksnes, Gulbenes un Madonas iecirkņu teritorijas. Darbinieki, kas līdz šim strādāja Operatīvās vadības struktūrvienībās, tagad pildīs citus, sabiedrībai daudz svarīgākus un nozīmīgākus uzdevumus - patrulēs iecirkņa teritorijā un sniegs tiešu palīdzību iedzīvotājiem, nodrošinot sabiedrisko drošību un kārtību.

Iedzīvotājiem ir svarīgi zināt, ka šīs izmaiņas vairāk skar policijas iekšējo darba organizāciju un nekādā veidā neietekmē policijas sasniedzamību ikdienā. Vienīgā atšķirība - visa iedzīvotāju sniegtā informācija un telefona zvani, kas līdz šim tika saņemti katra attiecīgā iecirkņa operatīvās vadības struktūrvienībā, nonāks reģionālajā Operatīvās vadības nodaļā, kuras darbinieki, izvērtējot saņemto informāciju, tālāk organizēs attiecīgā iecirkņa operatīvās grupas darbu, kā arī koordinēs patruļpolicijas reaģēšanu uz notikumiem. Neatkarīgi no atrašanās vietas un laika, iedzīvotāji, tāpat kā līdz šim, informēs par problēmu vai nepieciešamību pēc palīdzības, savukārt policija, saņemot paziņojumu, informēs konkrēto iedzīvotāju par savu turpmāko rīcību un reaģēšanas veidu.

Darba laikā no plkst. 8:00 līdz 16:30 iedzīvotāji iecirkņos pieņemšanas laikos varēs apmeklēt policijas darbiniekus - iecirkņa inspektorus un iecirkņa vadību, kā arī sekretariātā iesniegt sagatavotos iesniegumus. Pēc plkst. 16:30 iecirkņu ārdurvis tiks slēgtas un saziņa ar Operatīvās vadības nodaļu tiks organizēta pa īpaši pie katra iecirkņa ārdurvīm iekārtotiem telefona aparātiem. Atgādinām iedzīvotājiem- jo ātrāk policija uzzinās par notikumu, jo kvalitatīvāk varēs reaģēt. Vispareizākais policijas informēšanas veids ir zvanot uz telefona numuru 110, pagaidām tiek nodrošināta arī numura „02” pāradresācija uz numuru 110.

Pieredze, kas iegūta, apkalpojot Limbažu, Valkas un Valmieras iecirkņu teritorijas, apliecina, ka izvēlētais modelis ir pareizs- darbinieki, kas līdz šim strādāja iecirkņu operatīvās vadības nodaļās, var pildīt citas funkcijas un nav pamata uzskatīt, ka reorganizācija negatīvi ietekmē policijas sasniedzamību ikdienā.

Informāciju sagatavoja:
Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326; 28653999