Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Piedāvājot aizņemties naudu, izkrāpj vairākus tūkstošus latu 2013. gada 4. janvāris

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka sieviete savus upurus meklēja sludinājumu portālā ss.lv un, stādoties priekšā kā Natālija, piedāvāja aizņemties naudu no privāta investora tām personām, kurām kaut kādu iemeslu dēļ aizdevumus neizsniedza kredītiestādes. Pēc potenciālā klienta piekrišanas, lai it kā nokārtotu darījumu un apmaksātu aizdevuma līguma noformēšanu, viņa lūdza pārskaitīt naudu uz viņai pieejamu bankas kontu. Pieprasītā summa par pakalpojumu svārstījās no 150 latiem līdz 3000 latu. Nelikumīgi iegūto naudu sieviete izmantoja saviem tēriņiem un nepilna mēneša laikā šādā veidā viņai izdevies izkrāpt vairāk nekā 8000 latu. Līdz šim brīdim ir noskaidrotas 25 personas no kurām sieviete izkrāpusi naudu.

Policijā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177.panta 2.daļas “Par krāpšanu, ja tā izdarīta atkārtoti”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar mantas konfiskāciju, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

Tiesa aizturētajai kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu un kriminālprocesā tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana, kā arī apzināti vēl citi cietušie.

Policija lūdz iedzīvotājus, kuri ir cietuši no iepriekšminētās sievietes noziedzīgajām darbībām, kura uzdodoties par Natāliju piedāvājusi iespēju aizņemties un formalitāšu nokārtošanai lūgusi pārskaitīt naudu uz savu kontu, informēt Valsts policijas galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldi pa tālruni.67014051 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī.

Policija anonimitāti garantē!

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442
sintija.virse@vp.gov.lv