Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Datorvīruss ar Valsts policijas logo joprojām turpina aktivitātes, policijā uzsākts kriminālprocess 2013. gada 3. janvāris

Kriminālprocess uzsākts 2012.gada 21.decembrī pēc Krimināllikuma 244.panta "Par nelikumīgām darbībām ar automatizētas datu apstrādes sistēmas resursu ietekmēšanas ierīcēm".

Šobrīd noskaidrots, ka „datorvīrusam” ir vismaz trīs paveidi, kas atkarībā no lietotāja IP adreses teritoriālās piederības uzrāda šīs valsts tiesībsargājošās iestādes logo, maldinot par kāda pārkāpuma konstatāciju un nepieciešamību samaksāt sodu datora atbloķēšanai. Viens no šāda “datorvīrusa” paveidiem paredzēts 33 valstīm, tostarp arī Latvijai.

Jau vēstīts, ka aizvadītā gadā vairākos Valsts policijas reģionu pārvalžu iecirkņos ir vērsušies iedzīvotāji ar informāciju, ka, apmeklējot dažādas mājas lapas internetā, uz datora ekrāna parādījies ,,logs” ar Valsts policijas emblēmu un brīdinājuma tekstu, ka dators ir bloķēts un 48 stundu laikā ir jāsamaksā naudas sods.

Ja saņemat šādu informāciju savā datorā, nekādā gadījumā neveiciet maksājumus, jo Valsts policija šādā veidā neveic ne sodu uzlikšanu, ne arī to piedziņu. Šādā gadījumā ieteicams sazināties ar Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju, zvanot pa tālruni 67085858.

Ja tomēr esat veicis maksājumu, sazinieties ar PaySafe (palīdzības dienesta tālrunis Latvijā 80004278 darba dienās 12:00-20:00) pēc iespējas ātrāk un lūdziet apturēt maksājumu, jo maksājums no Jums pieprasīts nepamatoti (nepieciešams čeks un PaySafe numurs).

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442
sintija.virse@vp.gov.lv