Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Atsavināti seši kilometri zvejas tīklu 2011. gada 11. novembris

Oktobra mēnesī Valsts policijas darbinieki reidu laikā atsavinājuši nelikumīgi ievietotus zvejas tīklus, kuru garums pārsniedz 6 kilometrus.

Policijas darbinieki veikuši 90 reidus, kuros piedalījušies 175 darbinieki. Reidu laikā tika atsavināti 120 nelikumīgi ievietoti zvejas tīkli, kā arī 5 nēģu murdi. Sadarbība norisinājās ar Vides aizsardzības organizācijām zivju resursu aizsardzībā lašu un taimiņu nārsta laikā.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas nodaļas darbinieki, kuri specializējušies nelikumīgu medību un zvejas apkarošanā, īpašu vērību pievērsa nelikumīgo zvejnieku identificēšanai, kuri ar šo rūpalu lielos apjomos nodarbojas Rīgas apkārtnes ūdenstilpēs. Nelikumīgu darbību ierobežošanai riska vietās tika veiktas novērošanas, kuru laikā konstatēja trīs maluzvejnieku grupas. Reidos aizturēja vienu no grupas dalībniekiem, kā arī atsavināja zvejas tīklus, kuru garums sasniedza 1 kilometru.

Pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 80. panta par zvejas noteikumu pārkāpšanu fiziskām personām uzliek naudas sodu no divsimt līdz piecsimt latiem, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tajā skaitā pārkāpuma rezultātā iegūtās zivis, kā arī peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas atņem zvejas tiesības uz laiku līdz vienam gadam vai bez tiesību atņemšanas.

Ņemot vērā lašveidīgo kārtas zivju novēlotu došanos uz nārsta vietām, novembra mēnesī plānots pievērst pastiprinātu uzmanību nelikumīgās zvejas novēršanai un apkarošanai. Policija aicina iedzīvotājus ziņot par lašu un taimiņu ķeršanas gadījumiem Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldē vai policijā.