Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts budžetā ieskaitīti vairāk nekā miljons latu noziedzīgi iegūtas naudas 2011. gada 7. novembris

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) sadarbībā ar Organizētās noziedzības un citu nozaru specializēto prokuratūru nodrošinājusi noziedzīgi iegūtas mantas – naudas līdzekļu Ls 1 000 326 00 apmērā – konfiskāciju, kas ieskaitīta Valsts budžetā.

2009. gadā ENAP tika uzsākts kriminālprocess par krāpšanu, izmantojot viltotus dokumentus, kā arī finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, kas tika izdarīts, izmantojot Latvijā reģistrētas Sabiedrības un Belīzē reģistrētas ārzonas kompānijas kontu kādā no Latvijas kredītiestādēm. 

ENAP kopā ar Organizētās noziedzības un citu nozaru specializēto prokuratūru 2011. gada 26. septembrī Rīgas pilsētas Vidzemes rajona tiesā uzturēja prasību kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtas mantas konfiskāciju vairāk nekā viena miljona apmērā.

Tiesa, pārbaudot un novērtējot iesniegtos pierādījumus, atzina, ka kriminālprocesā arestētajai mantai - finanšu līdzekļiem Latvijā reģistrētas uzņēmējsabiedrības kontā un ārzonas kompānijas kontā - ir noziedzīga izcelsme un nolēma tos konfiscēt un ieskaitīt valsts budžetā.

2011. gada 1. novembrī Rīgas apgabaltiesa, izskatot advokātu sūdzības, atstāja spēkā pirmās instances tiesas spriedumu.

 

Sagatavoja:

Lita Juberte

Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākā speciāliste

T. 67075014

lita.juberte@vp.gov.lv