Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas koledžā uzsāks zemessargu mācības 2011. gada 31. oktobris

Pamatojoties uz Valdības rīcības plānu, veicinot zemessargu un Valsts policijas sadarbību šā gada 5. novembrī Valsts policijas koledžā tiks uzsāktas zemessargu mācības kursā „Atbalsts Valsts policijas darbam personu meklēšanas un sabiedriskās kārtības nodrošināšanas pasākumos”.

Četru dienu mācību kursa programma sagatavota sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un tās mērķis ir sagatavot zemessardzes darbiniekus, kuri sadarbībā ar Valsts policiju tiks iesaistīti atbalsta programmā sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un personu meklēšanā. Tāpat mācību kurss informēs par policijas darbības pamatprincipiem un zemessardzes darbinieku funkcijām sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, likumpārkāpumu novēršanā un atklāšanā, kā arī veidos praktiskās iemaņas rīcībai dažādās ar kursa saturu saistītās situācijās.

Līdz 2012. gada jūlijam mācībās plānots izglītot aptuveni 408 zemessargus no visiem Latvijas reģioniem. Mācības sestdienās un svētdienās norisināsies Dobelē, Valmierā, Liepājā, Kuldīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, Alūksnē, Preiļos un Jēkabpilī.

Lai palielinātu mācību kvalitāti un nodrošinātu efektīvu teorētiskās un praktiskās mācību daļas sasaisti, mācību procesā tiks iesaistīts ne tikai Valsts policijas koledžas personālsastāvs, bet arī VP reģionālo pārvalžu priekšnieki un amatpersonas no Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes.

Mācību atklāšanas pasākumā 5 .novembrī, pulksten 09.00 Valsts policijas koledžā piedalīsies pulkvedis Leonīds Kalniņš, Latvijas Zemessardzes komandieris, Jānis Derkusovs, Aizsardzības ministra padomnieks Zemessardzes jautājumos un pulkvežleitnants Artis Velšs, Valsts policijas koledžas direktors.

 

Sagatavoja:
Zane Balode
Valsts policijas koledžas
Profesionālās pilnveides nodaļas vadītāja
tālrunis: +371 67146276,