Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ar finālspēli Rīgā noslēgsies projekta „Jaunieši pret narkotikām” reģionālās simulācijas spēles vidusskolēniem 2011. gada 20. oktobris

logo_vp_majas_lapai.jpg

Šīs nedēļas nogalē, no 21. līdz 23.oktobrim, Valsts policijā (VP) notiks projekta „Jaunieši pret narkotikām” reģionālo stratēģijas simulācijas spēļu noslēdzošā kārta jeb finālspēle par narkotiku apkarošanas tēmu, kurā piedalīsies piecu reģionu uzvarētājkomandas. Simulācijas spēles laikā komandu dalībnieku uzdevums ir iejusties kādas no institūciju (policija, robežsardze, skola, pašvaldība, slimnīca, žurnālisti, pašvaldība, NVO, reģionālā ministrija) pārstāvja lomā, izprast konkrētās institūcijas darbības specifiku un iespējas, sadarboties ar citām institūcijām un rast risinājumu situācijai, kas saistīta ar narkotiku ierobežošanu un apkarošanu. Tā ir iespēja mācīties stratēģiski domāt, izvērtēt sadarbības nepieciešamību vai gluži pretēji – iespējas darboties individuāli. Katrai komandai ar padomu un atbalstu darboties palīdz eksperts, kurš ikdienā strādā pārstāvētajā jomā. 

Stratēģijas simulācijas spēle ir inovatīva narkomānijas prevencijas metode, kas jauniešiem atraktīvā veidā sniedz zināšanas par narkotiku ierobežošanu un apkarošanu, kā arī attīsta prasmes sadarboties, strādāt komandā, formulēt un argumentēt savu viedokli, risināt konfliktus un uzstāties publiski, kā arī  tā sniedz realitātei pietuvinātu iespēju iejusties dažādu profesiju pārstāvju darbā un, iespējams, pat izvēlēties savu nākotnes profesiju. 

Kā skaidro projekta vadītāja Ieva Mikijanska, „Valsts policija ar dažādu formātu palīdzību par narkotiku tēmu uzrunā vidusskolas vecuma jauniešus. Stratēģijas simulācijas spēle ir viena no projekta interesantākajām aktivitātēm un, kā liecina spēļu aptaujas anketu rezultāti, jaunieši to ir augstu novērtējuši. Ir paveikts nozīmīgs darbs, jo reģionālā līmenī esam ieviesuši Latvijā inovatīvu narkomānijas profilakses metodi. Finālspēles laikā prezentēsim tikko klajā nākušo rokasgrāmatu par spēles ieviešanu, kas balstīta uz projekta laikā gūto pieredzi un, kas pateicoties Eiropas Komisijas atbalstam, izdota pietiekamā tirāžā, lai sasniegtu katru interesentu.” 

Šajā nedēļas nogalē finālspēlē piedalīsies 10 komandas, divas katra reģiona spēcīgākās komandas – Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Valmieras 5. vidusskolas Policijas klases, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, Saldus Profesionālās vidusskolas, Varakļānu vidusskolas, Rekavas vidusskolas, Pļaviņu novada ģimnāzijas, Misas vidusskolas un Rīgas Ostvalda vidusskolas komandas, kā arī jauktā Rīgas reģiona komanda.

Pasākuma atklāšanā piedalīsies arī VP priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas priekšnieks ģenerālis Guntars Marķitāns. Kā novērotāji un atsevišķu diskusiju dalībnieki spēlē piedalīties aicināti vairāku VP dienestu speciālisti. Tāpat visās spēles dienās ar mērķi pārņemt Latvijas policijas labo praksi narkomānijas profilakses jomā spēlē piedalīsies pārstāvji no Lietuvas valsts policijas un Igaunijas valsts policijas.  

Jāpiebilst, ka stratēģijas simulācijas spēle par narkotiku apkarošanas tēmu kopš pērnā gada notikusi visos Latvijas reģionos. Katrā reģionā tika uzrunātas apmēram 60 vidusskolas, vidēji uz katru reģionālo spēli pieteicās aptuveni 20 līdz 30 komandas. Iespēja piedalīties reģionālajās spēlēs bija 30 komandām jeb 175 jauniešiem vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Projektu īsteno VP sadarbībā ar biedrību „Latvijas Atkarības psihologu apvienība”. Projekta īstenošanu atbalstījusi un finansē Eiropas Komisija. 

Aicinām plašsaziņas līdzekļus apmeklēt simulācijas finālspēli, mūsuprāt, visinteresantākais materiāls filmēšanai ir svētdien 23.oktobrī, no plkst. 10:00 VP centrālajā ēkā Čiekurkalna 1.līnijā 1, k – 4.

Lūgums informēt par savu ierašanos, kontaktpersona: Ieva Mikijanska, VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā inspektore, projekta „Jaunieši pret narkotikām” vadītāja, mob. 26479727 

Vairāk informācijas par stratēģijas simulācijas spēli, projekta aktivitātēm, metodēm, ekspertu viedokļi u.c.:
www.sargi-sevi.lv sadaļā „Projekts „Jaunieši pret narkotikām””

www.twitter.com/sargi_sevi_lv
www.draugiem.lv/sargisevi


Informācija par  projektu: 
 

Projektu “Jaunieši pret narkotikām” finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas programma „Noziedzības profilakse un cīņa pret noziedzību”. 

Projekta „Jaunieši pret narkotikām” īstenošana tika uzsākta 2010.gadā. Pašreiz norit projekta aktivitāšu pēdējie trīs mēneši. Projekta  mērķis ir  samazināt narkotisko vielu izplatību un lietošanu jauniešu vidū. Mērķa grupa – 14 līdz 18 gadus veci jaunieši. Projekta aktivitātes vērstas uz to, lai izglītotu jauniešus par atbildību, kas iestājas par narkotisko vielu glabāšanu, izplatīšanu un lietošanu.

Projekta laikā īstenoti vairāki aktivitāšu bloki: pētījums par jauniešu informētību, trīs posmu sociālā kampaņa „Tu lieto narkotikas, narkotikas lieto Tevi”, reģionālā stratēģijas simulācijas spēle, sagatavoti un izdoti vairāki preventīvie materiāli jauniešiem, izstrādāta rokasgrāmata par simulācijas spēles ieviešanu.

 

Sagatavoja:
Sandra Rubene
Projekta „Jaunieši pret narkotikām”
eksperte sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tālr. 26337320

 

Projekts tiek realizēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi tās autora viedokli, un Komisija  nevar būt atbildīga  par jebkādu  tās satura izmantošanu.