Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par Rīgas pilsētas Kurzemes policijas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā veiktajām iedzīvotāju aptaujām 2011. gada 13. oktobris

Kā ziņots iepriekš, šā gada pirmajā pusgadā Rīgas pilsētas Kurzemes policijas iecirkņa darbinieki vērsās pie iedzīvotājiem savā apkalpojamajā teritorijā, lai noskaidrotu viņu domas par drošības situāciju viņu dzīvesvietas apkaimē. Šī bija pirmā reize, kad šāda veida anketēšanu Rīgā veica paši policijas darbinieki. Aptaujas mērķis bija iegūt datus, kurus varētu izmantot policijas darba plānošanai Rīgas pilsētas Kurzemes policijas iecirkņa darbā. Iecirknis apkalpo Bolderājas, Iļģuciema un Imantas teritorijas.

Galvenie jautājumi skāra iedzīvotāju drošības izjūtu un gatavību sadarboties ar policiju, tika noskaidrots iedzīvotāju viedoklis par aktuālākajām drošības problēmām un nedrošākajām vietām apkaimē. Kopā tika aptaujāti vairāk nekā 600 iedzīvotāju. Anketas tika izplatītas lielveikalos, skolās un citās iedzīvotāju pulcēšanās vietās. Svarīgi, ka iedzīvotājiem bija iespēja personiski tikties ar savas apkaimes policijas darbiniekiem un izteikt savu viedokli par uzdotajiem jautājumiem.

Iespēju robežās tika domāts par reprezentatīvas izlases garantēšanu, tomēr tika novērots, ka aktīvāk savu viedokli pauda sievietes visās vecuma grupās ( vīrieši 35% un sievietes 65%).  Anketas iedzīvotājiem tika dalītas divās valodās - 41% anketu tika aizpildītas latviešu valodā, 59% anketu tika aizpildītas krievu valodā. 

Kā liecina apkopotie rezultāti, salīdzinoši droši šajā teritorijā jūtas 59% iedzīvotāju, nedroši - 35% iedzīvotāju un 6% nevar pateikt konkrētu atbildi. Iedzīvotāji ir izrādījuši diezgan lielu gatavību sadarboties ar policiju drošības jautājumu risināšanā. Kā pierādījies līdzīgu aptauju rezultātos citās apdzīvotās vietās, Latvijas novados ārpus Rīgas iedzīvotājus vairāk uztrauc nepieskatītie un nekur neiesaistītie jaunieši uz ielām, pagalmu nepietiekamais apgaismojums, bezpajumtnieki, pie miskastēm un kāpņu telpās klaiņojoši dzīvnieki, kā arī nesakopta apkārtne. Vandālismu un grafiti iedzīvotāji nozīmīguma ziņā ir ierindojuši pirms laupīšanām un kabatzādzībām. Tāpat negatīvu attieksmi sabiedrībā izraisa cilvēki reibumā – iedzīvotāji to uztver kā iespējamo apdraudējumu.

Šobrīd Valsts policijas Rīgas pilsētas Kurzemes iecirkņa vadība kopā ar Rīgas Pārdaugavas izpilddirekciju un citiem sadarbības partneriem risina jautājumus par iespējamo sadarbību identificēto jautājumu risināšanā. Policija aicina atsaukties un aktīvi līdzdarboties arī citus sadarbības partnerus - nevalstiskās organizācijas, uzņēmumus, uzņēmējus, vienkārši aktīvus cilvēkus, kuri ir gatavi ieguldīt savu laiku un enerģiju savas dzīvesvietas, mikrorajona sakārtošanā, padarot to par drošāku un patīkamāku vidi dzīvošanai.  Jāpiebilst, ka ar Rīgas domes atbalstu jau ir sakārtota viena no iedzīvotāju minētajām nedrošajām vietām – krustojums Bolderājā, Parādes ielā pie veikala ”Maxima”. 

Vairāk informācijas:

Sigita Pildava
Valsts Policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
E-pasts:
Tālrunis: (+371) 6 707 5088
Mobilais tālrunis: (+371) 2 789 1986