Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēts noziedzīgs grupējums, kas fermā izaudzējis aptuveni 720 kilogramus marihuānas 2011. gada 3. oktobris

Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar Kurzemes reģiona pārvaldi un Lietuvas tiesībsargājošām iestādēm septembra nogalē, veicot meklēšanas pasākumus, Saldus novadā aizturēja četru cilvēku organizētās noziedzības grupu, kas nodarbojās ar marihuānas audzēšanu kādas fermas teritorijā. 450m² lielajā platībā bija izaudzēti aptuveni 720 kilogrami marihuānas.

Policijai informācija par šāda veida audzētavas esamību Latvijas teritorijā parādījās jau šā gada sākumā. Ilgstošu izmeklēšanas darbību rezultātā tika apzinātas konkrētas personas un atrašanās vieta. Tagad audzētava ir likvidēta.

Starp aizturētajiem bija 1972. gadā dzimis Latvijas pilsonis un trīs Lietuvas pilsoņi, kas dzimuši 1959., 1971. un 1989. gadā. Fermā, kurā tika audzēta marihuāna, dzīvoja arī paši aizturētie, legāli tā bija noformēta kā lauksaimniecības ferma. Audzētava bija aprīkota ar marihuānas audzēšanai nepieciešamajām iekārtām, kas nodrošināja pilnīgu šī narkotiskā auga audzēšanas un ražošanas procesu.

Rīgas Ziemeļu rajona tiesa visām aizturētajām personām piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Marihuānas tirgus vērtība mazumtirdzniecībā ir aptuveni 10 lati par gramu, savukārt, vairumtirdzniecībā – pieci lati par gramu.

Par šo gadījumu uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 256. panta 2. daļas par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat arī pēc 253.1 panta 3. daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, kā arī par narkotisko vai psihotropo vielu realizāciju nepilngadīgai personai, izglītības iestādēs vai to teritorijā, restorānos, kafejnīcās, bāros, publiskās izklaides vai svētku pasākumu norises vietās. Šī panta ietvaros soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014