Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Starptautiskā policijas ekspertu seminārā prezentē Latvijas labo praksi narkomānijas prevencijā 2011. gada 29. septembris

Kā ziņots, šonedēļ, sākot no 26. līdz 30. septembrim notiek Valsts policijas Eiropas policijas akadēmijas (European Police College, CEPOL) tīkla ietvaros organizētais mācību seminārs, kurā piedalās 28 augstākā līmeņa policijas eksperti no 18 valstīm. Semināra laikā dalībnieki tika iepazīstināti arī ar Valsts policijas un Eiropas Komisijas projekta „Jaunieši pret narkotikām” paveikto narkomānijas prevencijas jomā. 

Projekta „Jaunieši pret narkotikām” īstenošana tika uzsākta 2010.gadā. Pašreiz norit projekta aktivitāšu pēdējie trīs mēneši. Izglītot jauniešus par narkotisko vielu lietošanas sekām un tiesisko atbildību, kas saistīta ar narkotisko vielu lietošanu, glabāšanu un izplatīšanu – ar tādu uzdevumu projekta komanda realizēja projekta aktivitātes visas Latvijas mērogā. 

Uzsākot projektu, 2010.gadā veiktajā pētījumā atklājās, ka tikai 57% jauniešu vecumā no 14 līdz 19 gadiem zināja, ka administratīvā atbildība iestājas jau no 14 gadu vecuma, savukārt tikai 20% respondentu bija informēti, ka līdz ar 14 gadu sasniegšanu, iestājas kriminālatbildība. Aptauja atspoguļoja, ka jauniešu zināšanas ir viduvējas un pat vājas, kas apstiprināja, ka projekta aktivitātes vēršamas uz informētības paaugstināšanu. 

Sociālā kampaņa „Tu lieto narkotikas, narkotikas lieto Tevi” projekta laikā norisinājusies ilgtermiņā - trīs posmos uzrunājot auditoriju ne vien caur TV, radio klipiem, vides reklāmu, bet izmantojot arī digitālos interneta risinājumus populārākajos interneta portālos (draugiem.lv, inbox.lv) tādejādi sasniedzot maksimālu plašu mērķa grupu. Tuvākajā laikā tiks apkopoti kampaņas kopējie rezultāti, bet, kā liecina 2.posma rezultāti, kampaņas lapu apmeklēta 50 000 apmeklētāju. 

Projekts Latvijā unikāls ar inovatīvas narkomānijas metodes – simulācijas spēles par narkotiku apkarošanas tēmu -  ieviešanu. Spēle aptvērusi visus valsts reģionus, katrā reģionā uzrunājot apmēram 60 vidusskolas, piedāvājot iespēju izspēlēt simulācijas spēli 30 komandām jeb 175 jauniešiem. Pašreiz projekta komanda gatavojas spēles finālam, kurā piedalīsies katra reģiona uzvarētājkomandas, seši ārvalstu eksperti un Valsts policijas pārstāvji, un kas norisināsies no šā gada 21. līdz 23. oktobrim. Oktobra vidū klajā nāks arī rokasgrāmata par simulācijas spēļu būtību un ieviešanas principiem, kas balstīta uz projekta laikā iegūto pieredzi. Rokasgrāmata būs apjomīgākais preventīvais metodiskais materiāls, kas izveidots projekta ietvaros, projekta sākumposmā tika izdots arī informatīvs buklets jauniešiem, kā arī kabatas formāta spēle „Narkotikām Nē”. 

Vairāk informācijas par projekta aktivitātēm, metodēm, ekspertu viedokļi u.c.:
www.sargi-sevi.lv sadaļā „Projekta „Jaunieši pret narkotikām””

www.twitter.com/sargi_sevi_lv 

Informācija par  projektu:  

Projektu “Jaunieši pret narkotikām” finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas programma „Noziedzības profilakse un cīņa pret noziedzību”. 

Projekta  mērķis ir  samazināt narkotisko vielu izplatību un lietošanu jauniešu vidū. Mērķa grupa – 14 – 18 gadnieki. Projekta aktivitātes vērstas uz to, lai izglītotu jauniešus gan par  narkotisko vielu lietošanas fiziskajām un emocionālajām sekām, gan arī par atbildību, kas iestājas par narkotisko vielu glabāšanu, izplatīšanu un lietošanu. 

Valsts policijas sociālie partneri projekta īstenošanā ir Latvijas Atkarības psihologu apvienība.

 

Sagatavoja:
Sandra Rubene
Projekta „Jaunieši pret narkotikām”
eksperte sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tālr. 26337320

 

Projekts tiek realizēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi tās autora viedokli, un Komisija  nevar būt atbildīga  par jebkādu  tās satura izmantošanu.