Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija pēc ilgstošiem operatīvajiem pasākumiem atsavinājusi gandrīz 11 000 viltotu tablešu 2011. gada 28. septembris

Pēc divu nedēļu operatīvo pasākumu kompleksa īstenošanas Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki novērsuši liela daudzuma viltoto zāļu ieplūšanu valstī.

2011. gada 26. septembrī, ap pulksten 22 policijas darbinieki Rīgā, Dārziņos, aizturēja 1989. gadā dzimušu vīrieti, kurš mēģināja realizēt viltotas zāles ”Viagra” un ”Cialis”, kas paredzētas vīriešu potences uzlabošanai. Kopumā policija atsavināja gandrīz 11 000 tablešu.

Vīrietis tās ievedis no Londonas un bija iecerējis vairumā  bez receptes realizēt Latvijā. Aptiekās abas minētās zāles nopērkamas kā recepšu medikamenti, kuru aptuvenā cena par tableti ir vairāk nekā 6 lati. Vīrietis viltotās tabletes pārdevis par vienu eiro gabalā. Šāda daudzuma oriģinālo tablešu kopējā vērtība tirgū ir aptuveni 60 000 latu.

Par konkrēto gadījumu uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 206.panta 1. daļas par preču zīmes, preču vai pakalpojumu citādas atšķirības zīmes vai dizainparauga nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu vai viltotas zīmes apzinātu izmantošanu vai izplatīšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm.

Šī panta ietvaros piemērojamais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai arests, vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām. 

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014