Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jelgavā, aizturot slepkavu, atklājas vēl divas senas slepkavības 2011. gada 27. septembris

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Kriminālpolicijas biroja (KrPB) darbinieki, veicot pirmstiesas izmeklēšanu trīs kriminālprocesos par trīs sieviešu nežēlīgu noslepkavošanu Jelgavā, aizturējuši 1975.gadā dzimušu vīrieti, kuram tiesa piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

          Šā gada 12.jūlijā Jelgavas novadā, kādā dzīvoklī tika atrasts 1940.gadā dzimušas sievietes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Sieviete tika nogalināta ar 39 naža dūrieniem. Veicot pirmstiesas izmeklēšanu šajā kriminālprocesā  par sievietes nežēlīgu noslepkavošanu,  policijas darbiniekiem izdevies atklāt vēl divas 2008.gadā nežēlīgi izdarītās  slepkavības, kurās par upuriem arī bija kļuvušas sievietes.

          Pirms trim gadiem - 2008.gada 13.jūlijā Jelgavā, policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz kādu dzīvokli Dobeles ielā, kur tika atrasta 1962.gadā dzimusī sieviete ar vardarbīgas nāves pazīmēm - vairākām grieztām brūcēm uz ķermeņa. Savukārt 2008.gada 6.oktobra rītā  kāds makšķernieks Driksas upē negribot izvilcis daļu no sievietes mirstīgajām  atliekām – sievietes galvu. Pieaicinot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, tika uzsākta vietas apskate un pārējo ķermeņu daļu meklēšana . Upē tika atrasts polietilēna maiss ar iekšējiem orgāniem un vēl citas mirstīgās atliekas. Turpinot meklēšanas pasākumus, viss liecināja, ka nežēlīgā slepkavība varētu būt izdarīta kādā dārza mājiņā vai tās teritorijā,  kur arī policijas darbinieki atrada pārējās ķermeņa mirstīgās atliekas. Izmeklēšanā noskaidrots, ka noslepkavotā ir 1962.gadā dzimusi sieviete.

          Veicot pirmstiesas izmeklēšanu šajās slepkavību lietās noskaidrots, ka visās izdarītajās slepkavībās par upuriem bija noskatītas sievietes. Kā vēlāk izrādījās – slepkava tās bija noskatījis un uzrunājis pie Jelgavas tirgus, ierosinājis kopā lietot alkoholu viņu dzīvesvietā, bet pēc  tam dzeršana slaikā – noslepkavojis.  Visos gadījumos slepkavības ierocis bijis nazis.

 Noziedzīgajos nodarījumos 1975.gadā dzimušais, kurš nav agrāk tiesāts,  savu vainu atzīst, pēc tiesu psihiatriskās ekspertīzes atzinumu – pieskaitāms.

          Pagājušajā nedēļā, 22.septembrī  kriminālprocesi, kuri apvienoti, nodoti  Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

            Uzsākti Kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 118.panta 3.daļas

Slepkavība sevišķi pastiprinošos apstākļos

„Par slepkavību ja to izdarījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi slepkavību, izņemot slepkavību, kas izdarīta stipra psihiska uzbudinājuma stāvoklī, un slepkavību, pārkāpjot nepieciešamās aizstāvēšanās robežas vai personas aizturēšanas nosacījumus”, kas paredz sodu
soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu, vai ar nāves sodu.      

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302, 20293472