Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Veiksmīgas sadarbības rezultātā šogad atsavinātas augu ķimikālijas aptuveni 2500 latu apmērā 2011. gada 23. septembris

Valsts policija, sadarbojoties ar Zemkopības ministrijas Valsts augu aizsardzības dienestu, vakar, 2011. gada 22. septembrī, Bauskā kādam Lietuvas tirgotājam atsavināja 50 litrus graudu kodināšanas līdzekļa, kas tika pārdots bez atļaujas to realizēt Latvijā. Pārdevējs bija oficiālais izplatītājs, kuram ir atļauja tirgot šo ķīmiju Lietuvā, bet ne citās valstīs.

Lietuvietis minēto līdzekli pārdeva par deviņiem latiem litrā, tādējādi atsavinātā līdzekļa kopējā vērtība ir 450 lati. Valsts policija informē, ka Latvijā graudu kodināšanas līdzekļa tirgus cena ir aptuveni 12 lati par litru.

Valsts policijas un Augu aizsardzības dienesta sadarbība ir regulāra un produktīva, jo darbošanās kopā ir daudz efektīvāka Šajā gadā bijušas jau trīs veiksmīgas sadarbības.

 30. aprīlī Tukumā par augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanas pārkāpumiem tika atsavinātas 14 kannas ar augu slimību ierobežošanas līdzekli ”Tilmor”, to kopējā vērtība – 1260 lati. Savukārt, 2011. gada 2. jūnijā Bēnes pagastā tika izņemtas trīs bundžas ar kartupeļu un kukurūzu nezāļu apkarošanas līdzekli ”Titus”, kas izrādījās viltojums, kura kopējā vērtība mērāma 1200 eiro apmērā.

Valsts policija arī turpmāk sadarbosies ar Zemkopības ministrijas Valsts augu aizsardzības dienestu, lai novērstu līdzīga veida pārkāpumus.

Aicinām cilvēkus būt apdomīgiem, iegādājoties šāda veida līdzekļus -  pirkt tos licencētās vietās, pārliecināties par to izcelsmi un neļauties apšaubāmiem piedāvājumiem šķietami zemās cenās dēļ. Ja šie ķīmiskie līdzekļi ir viltojumi, pastāv augsts risks nodarīt kaitējumu gan videi, gan saviem kultūraugiem. 

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014