Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pagājušajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos cietuši vairāki bērni 2011. gada 16. septembris

Vakar ceļu satiksmes negadījumos dažādās Latvijas vietās cietuši četri nepilngadīgie, visi gadījumi saistīti ar pieaugušo neuzmanību vai bērnu pārgalvību.

Bērni un jaunieši kā ceļu satiksmes dalībnieki ir neprognozējami un nespēj objektīvi izvērtēt konkrētas situācijas uz ceļa un to iespējamās sekas, tāpēc atbildība par bērnu drošību uz ceļiem jāuzņemas pieaugušajiem – gan vecākiem, kas izglīto šajā ziņā, gan autobraucējiem, kuriem jābūt piesardzīgiem. Lai arī vakardienas negadījumi ir dažādi, tie uzskatāmi parāda, ka bērnu un jauniešu risks iekļūt negadījumos ir paaugstināts. Tas ir signāls, ka visiem kopā jācenšas šo situāciju mainīt.

Vakar, 2011. gada 15. septembrī. Ogres novada Taurupē pulksten 20:15 smagā automašīna uz brauktuves aizķēra 2006. gadā dzimušu meiteni, kas smagā stāvoklī ar galvas traumu un ķermeņa politraumu nogādāta Rīgas bērnu slimnīcā. Pēc izkāpšanas no reisa autobusa māte ar meitu gaidīja, kad atbrīvosies brauktuve, lai varētu to šķērsot, taču piecgadīgā meitene pēkšņi izrāvās no mātes rokām un skrēja pāri ceļam. Lai arī autobusa vadītājs signalizēja, meitene skrēja pāri un viņu aizķēra smagā automašīna. Otrā ceļa pusē stāvējis meitenes tēvs, ar ko izskaidrojama straujā rīcība.

Vēl viens ceļu satiksmes negadījums, kurā cietis bērns, notika vakar pulksten 15:15 Ķegumā uz šosejas Daugavpils – Rīga. Tur netālu no gājēju pārejas automašīnas Audi A8 vadītājs uzbrauca 2000. gadā dzimušam riteņbraucējam, kas pēc ceļu satiksmes negadījuma ar vaļēju kreisās kājas lūzumu un galvas sasitumu nogādāts Rīgas bērnu slimnīcā. Šajā negadījumā noteikumus pārkāpa pats puisis, kas ar riteni lavierēja starp automašīnām, lai šķērsotu šoseju. Luksoforā pie gājēju pārejas dega sarkanā gaisma.

          Tāpat vakar ap pulksten 10:15  Kuldīgā uz Piltenes ielas automašīnas Mitsubishi Carisma vadītājs, 1956. gadā dzimis vīrietis, saules apžilbināts, uz gājēju pārejas uzbrauca bērnu ratiņiem, kuros atradās 2010. gadā dzimis puisītis. Šajā negadījumā bērnam konstatēti nobrāzumi un galvas sasitums.

          Arī Daugavpils novada Ambeļos diennakts tumšajā laikā ceļu satiksmes negadījumā cietis jaunietis. 1995. gadā dzimušais puisis pēc negadījuma ar galvas politraumu ievietots Daugavpils reģionālās slimnīcas reanimācijas nodaļā. Jaunieti, iespējams, traumējis braucošs traktors. Apstākļi tiek noskaidroti.

          Lai arī jaunajā mācību semestrī pagājušas nedaudz vairāk kā divas nedēļas, Valsts policija atgādina, ka nedrīkst atslābināties un aizmirst par tiem, kas ik dienu dodas uz skolu. Viņiem tas ir jauns dzīves ritms, nepieciešams pielāgošanās laiks, atbildīgiem  un piesardzīgiem jābūt gan vecākiem, gan autobraucējiem. Vecākiem lūdzam pārliecināties par drošu bērnu nokļūšanu līdz skolai un atpakaļ no tās un pārrunāt ar savām atvasēm ceļu satiksmes un vispārējās drošības noteikumus.

          Tāpat atgādinām, ka tuvojas gada tumšais laiks, kad pastiprināti jādomā arī par gaismu atstarojošiem elementiem, kuriem atsevišķās situācijās var būt dzīvības cena.
 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014