Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija brīdina par ekskluzīvu preču krāpnieku 2011. gada 15. septembris

Šonedēļ Valsts policijas(VP) Rīgas reģiona pārvaldes(RRP) darbinieki aizturējuši kādu vīrieti, kuru tur aizdomās par 8000 eiro vērta pulksteņa izkrāpšanu. Policistiem ir aizdomas, ka aizturētais vīrietis šādā veidā no iedzīvotājiem ir izkrāpis vēl citas ekskluzīvas preces, tādēļ policisti lūdz atsaukties cietušos. 

Izmeklēšanas laikā VP RRP Kriminālpolicijas darbinieki noskaidroja, ka cietušais šā gada vasaras sākumā internetā ievietoja sludinājumu, ar kura palīdzību mēģināja pārdot pulksteni par 8000 eiro. Neilgu laiku pēc sludinājuma ievietošanas atsaucās pircējs, kurš vēlējās pulksteni apskatīt pirms iegādāšanās, tādēļ abi norunāja tikšanos. 

Tikšanās laikā pircējs par pulksteni izrādīja interesi, taču uzreiz to neiegādājās, sakot, ka viņš vēlas vēl padomāt, tādēļ abi vēlāk tikās vēl divas reizes. Trešajā tikšanās reizē pircējs teica, ka caur banku esot pārskaitījis 8000 eiro un ka tuvāko divu dienu laikā banka ieskaitīs naudu pulksteņa īpašnieka kontā. Vīrietim, kurš pulksteni pārdeva, neradās aizdomas, ka klients varētu melot, tādēļ iedeva viņam pulksteni. 

Dažas dienas vēlāk pulksteņa īpašnieks joprojām nebija saņēmis naudu savā kontā tādēļ zvanīja pircējam, kurš teica, ka notikusi kāda kļūda bankā, un apsolīja sazināties ar banku. Vēlāk cietušais vīrieti vairs nevarēja sazvanīt, saprata, ka ir apkrāpts un vērsās policijā. 

Policisti par notikušo sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 177. panta 1. daļas un noskaidroja iespējamo krāpnieku, kuru šā gada 12. septembrī aizturēja. Aizturētais ir dzimis 1980. gadā un jau agrāk ir tiesāts par krāpšanu. Noskaidrots arī tas, ka krāpnieks vērtīgo pulksteni ieķīlāja lombardā par 2500 latiem. Pulksteni policisti ir atguvuši un tas ir nonācis atpakaļ pie likumīgā īpašnieka. 

Ņemot vērā to, ka aizdomās turamais jau agrāk ir tiesāts par līdzīgu noziegumu, policistiem ir aizdomas, ka vīrietis šādā veidā ir apkrāpis vēl citas personas, tādēļ policija lūdz atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no attēlos redzamā vīrieša pretlikumīgajām darbībām, zvanot uz tālruņu numuru 67086611 vai 110.  

             

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv