Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pirmklasnieki visvairāk sapņo kļūt par policistiem 2011. gada 15. septembris

„Fazer maiznīcas”  jaunā mācību gada sākumā veica aptauju, lai noskaidrotu, par ko sapņo kļūt pirmklasnieki. Kopumā 446 pirmklasnieki ir nosaukuši 114 dažādas profesijas vai nodarbošanās veidus. Četri pirmklasnieki vēlas kļūt par Latvijas prezidentu, tomēr populārākā profesija pirmklasnieku vidū ir policists, par ko vēlas kļūt 14,6% jeb 65 skolēni. Liela daļa pirmklasnieku par savām sapņu profesijām izvēlējušies tādas profesijas kā  frizieris (45 skolēni), ārsts (26 skolēni) un skolotājs (24 skolēni). Četri pirmklasnieki vēlas kļūt par Latvijas prezidentu.

Interesantākās bērnu nosauktās profesijas vai nodarbošanās ir rokzvaigzne, gaisa spēku komandieris, burvis, lauvu dresētājs, spiegs, mamma, princese, konfekšu izgatavotājs, kurinātājs, jaunu Lego izgudrotājs, ģēnijs, slepenais aģents, skeitbordists un pat Betmens.

„1.septembrī „Fazer maiznīcas” ar spēcinošo Druvas Māras maizi sveica vairāk nekā 800 pirmklasniekus 26 Latvijas skolās. Reizē ar veiksmes vēlējumiem bērni saņēma kartītes, uz kurām bija jāuzraksta sava sapņu profesija. Liels paldies mazajiem skolniekiem un 22 pirmo klašu audzinātājām par iesūtītajām sapņu profesijām. Bērni, atklājot, par ko vēlas kļūt, ir bijuši radoši un patiesi. Fazer kolektīvs ar prieku savās rindās nākotnē gaidīs gan konfekšu izgudrotāju, gan saldumu pārdevēju un, protams, maizes cepējus,” apliecina SIA „Fazer maiznīcas” tirdzniecības direktors Dinārs Ozols. 

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis: "Patīkami redzēt, ka policista profesija pirmo klašu skolēnu vidū ir viena no populārākajām. Ir patiess prieks trīs iemeslu dēļ – pirmkārt, tas ir policijas darbinieku novērtējums, kas norāda uz bērnu pozitīvo pieredzi. Vienalga – redzot policistu darbu medijos vai uz ielām – tas ir uzrunājis un mudinājis savus sapņus saistīt ar darbu policijā. Otrkārt, tas ir pozitīvi, jo šādas tendences ir sava veida garants tam, ka nākotnē policiju papildinās jauni, aktīvi un darboties griboši darbinieki. Un visbeidzot, policista darbs nenoliedzami saistās ar patriotismu, savas valsts mīlestību un misijas apziņu, par ko mūsdienās lielai sabiedrības daļai vajadzētu piedomāt, tāpēc jo īpaši liels ir gandarījums par to, ka šī ir bērnu sapņu profesija." 

Ogres pamatskolas izglītības psiholoģe Marika Zelta: „Sākumskolā daudzi bērni vēl izdzīvo pirmsskolas periodam raksturīgo dzimumu identifikācijas posmu un iejūtas dažādās lomu spēlēs. Zēni vēlas būt drosmīgi, glābt un aizsargāt -  sapņo par tādām profesijām kā policists, ugunsdzēsējs, karavīrs, savukārt meitenes savu sievišķību vēlas apliecināt,  rūpējoties par citiem, būdamas ārstes, skolotājas, frizieres.   6-7 gadu vecumā  bērnus profesijas izvēlē ietekmē arī apkārtējā vide – gan viņu ģimenes locekļu nodarbošanās, gan televīzijā un citos medijos redzētais un dzirdētais. Bērniem profesija vēl nesaistās ar iespējamo praktisko labumu vai savu talantu apliecināšanu, bet turpina pildīt tēla  funkciju, tāpēc līdzās policistam var nosaukt Betmenu, jo abus tēlus raksturo līdzīgas pozitīvas īpašības: drosme un pašaizliedzība.” 

Papildus informācija: Baiba Gulbe, Fazer Komunikāciju direktore (29278780, baiba.gulbe@fazer.com.)