Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pārgalvīga autovadītāja cenšas piekukuļot policistu 2011. gada 7. septembris

Šodien pēcpusdienā Valsts policijas(VP) Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) darbinieki aizturējuši kādu sievieti, kura pilsētā atļauto braukšanas ātrumu bija pārsniegusi par 38 kilometriem stundā(km/h). 

Sākoties jaunajam mācību gadam, Valsts policija aicināja autovadītājus uz ceļa būt īpaši vērīgiem, jo Rīgas ielās ir atgriezies liels skaits skolēnu, kuri pēc laukos pavadītajām brīvdienām nav pieraduši pie pilsētas satiksmes. Tomēr par spīti policijas aicinājumiem, uz ceļiem joprojām sastopami pārgalvīgi autovadītāji, turklāt šopēcpusdien viena auto vadītājām pēc ātruma pārkāpšanas veica vēl vienu pārkāpumu – deva kukuli policistam. 

Policisti 1952. gadā dzimušās sievietes automašīnu apturēja, jo viņa atļauto braukšanas ātrumu pārkāpa par 38 km/h jeb brauca ar ātrumu 88 km/h. Taču sieviete, lai izvairītos no administratīvā soda, kopā ar apdrošināšanas polises kopiju policistiem iedeva 30 latus. Tomēr Rīgas policisti nebija uzpērkami, tādēļ VP RRP šodien sākts kriminālprocess par kukuļa došanu. 

             VP RRP atgādina, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pastiprinātu uzmanību pievērsīs ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas dod kukuļus, kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta. Laika posmā no aprīļa šis ir jau septītais gadījums, kad sākts kriminālprocess par kukuļa došanu ceļu policistam, divi no šogad sāktajiem kriminālprocesiem jau nodoti prokuratūrām kriminālvajāšanas sākšanai. 

             

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv