Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde uzsāk projekta „Neformālā izglītība jauniešu likumpārkāpumu novēršanai” aktivitātes 2011. gada 7. septembris

jaunatne_darbiba_logo.JPG jaunatne_logo.JPG

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde uzsāk  projekta „Neformālā izglītība jauniešu likumpārkāpumu novēršanai”(Youth crime prevention through non-formal education) aktivitātes. Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības programmas “Jaunatne darbībā” ietvaros un tā mērķis ir veicināt dažādu valstu policijas darbinieku, kuri strādā jaunatnes noziedzības jomā, savstarpējo sadarbību, neformālās izglītības metožu apgūšanu un izmantošanu policijas darbā ar jauniešiem, kā arī jaunu kopīgu projektu plānošanu un īstenošanu. Projekta idejas autore un vadītāja, Prevencijas grupas vecākā inspektore Vineta Kaģe norāda, ka Latvijā policijas darbinieki darbā ar jauniešiem visbiežāk izmanto formālo izglītību, līdz ar to ir ļoti nepieciešams uzlabot preventīvo pasākumu kvalitāti, ko var panākt, iepazīstoties ar citu Eiropas valstu pieredzi jaunatnes noziegumu prevencijas jomā.

            Projekta viens no nozīmīgākajiem pasākumiem ir starptautisks seminārs policijas darbiniekiem nepilngadīgo noziedzības un prevencijas jomā, kas notiks laika posmā no 13. līdz 18 septembrim Salacgrīvas novada Liepupes pagastā viesu namā „Vecmuiža”. Seminārā  piedalīsies 16 policijas darbinieki no Igaunijas Valsts policijas Dienvidu prefektūras, Lietuvas Valsts policijas Viļņas Galvenās policijas pārvaldes, Vācijas Ziemeļreinas-Vesfālenes Giterslo apgabala policijas un Latvijas Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes. Semināra dalībnieki iesaistīsies grupu darbā un diskusijās, vadīs lekcijas citiem Latvijas policijas darbiniekiem jaunatnes noziegumu prevencijas jomā un, viesojoties kādā no Vidzemes reģiona bērnu namiem, izmantojot savu pieredzi un neformālās izglītības iespējas, organizēs praktiskas aktivitātes bērnunama jauniešiem.  Projekta laikā notiks gan fotografēšana, gan video filmēšana, kas tiks izmantota projekta norises izvērtēšanā un materiāli izplatīti dalībniekiem- tiks ierakstīts DVD, kuru katrs projekta dalībnieks varēs prezentēt savas  organizācijas darbiniekiem, kā arī citiem speciālistiem jaunatnes jomā.

            Šāda veida starptautisks projekts, kad policijas darbinieki iepazīst citu valstu pieredzi neformālās izglītības jomā, Latvijā norisināsies pirmoreiz. Katrs tā  dalībnieks gūs apliecinājumu, ka jaunatnes noziegumu prevencijas darbs ir vajadzīgs un vērtīgs, kā arī sniegs ieguldījumu jauniešu pasākumu atbalsta sistēmu kvalitātes paaugstināšanā. 

          Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

Dace Jukāma
VP Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja
Prevencijas grupas vecākā inspektore
6 42 01326, 28653999