Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par narkotisko vielu realizāciju aizturētas četras personas 2011. gada 6. septembris

2011. gada augustā Valsts policijā pēc Krimināllikuma 253.¹ panta 3. daļas tika uzsākts kriminālprocess par neatļautu narkotisko un psihotropo vielu iegādāšanos, pārvadāšanu un glabāšanu realizācijas nolūkā lielos apmēros.

Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, uzsāktā kriminālprocesa ietvaros Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki Rīgā aizturēja vairākas personas, kas sistemātiski jau ilgāku laiku galvaspilsētā nodarbojās ar narkotisko vielu realizāciju lielos apmēros.

2011. gada 2. augustā tika aizturētas divas personas – vīrietis, pie kura izņēma 4,09 g amfetamīna un sieviete, pie kuras izņēma 0,49 g amfetamīna. Abām personām augusta sākumā procesa virzītājs piemēroja drošības līdzekli – policijas uzraudzību.

Turpinot operatīvās meklēšanas pasākumus, 2011. gada 30. augustā tika aizturēti vēl divi vīrieši. Pie viena no viņiem izņēma 553,01 g metamfetamīna. Savukārt, pie otra - 40,39 g kokaīna, 543,87 g psihotropās vielas un 3743,13 g metamfetamīna, kā arī pistolei līdzīgu priekšmetu un munīciju - aptuveni 170 patronām līdzīgus priekšmetus. Abiem aizturētajiem pagājušajā nedēļā (septembra sākumā) tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Saskaņā ar Krimināllikumu par neatļautu narkotisko un psihotropo vielu iegādāšanos, pārvadāšanu un glabāšanu realizācijas nolūkā lielos apmēros paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014