Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Lietuvas Republikas pilsonis ar 10 eiro mēģina piekukuļot policijas darbiniekus 2011. gada 30. augusts

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās kārtības policijas Prevencijas pārvaldes Satiksmes uzraudzības biroja darbiniekiem šī gada 26. augustā, veicot autoceļa Rīga – Bauska patrulēšanu, par atļautā ātruma pārkāpšanu apturēja automašīnu SAAB.

Automašīnu vadīja 1961. gadā dzimis Lietuvas Republikas pilsonis, kurš, lai izvairītos no administratīvās atbildības, policijas darbiniekam deva 10 eiro lielu kukuli. Uz aizdomu pamata par kukuļdošanu amatpersonai Lietuvas pilsonis tika aizturēts.

Par iespējamo kukuļdošanas faktu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta 1.daļas par kukuļdošanu amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs.

Valsts policija atgādina, ka par šādu pārkāpumu likumā paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai arests, vai piespiedu darbu, vai naudas sods līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām. 

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014