Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Talantu konkurss Cēsu Audzināšanas iestādē 2011. gada 25. augusts

Atbildes, ko jaunieši sniedza uz jautājumiem, ko uzdeva zālē sēdošie, nebeidza pārsteigt un lika aizdomāties Visiem, kas trešdien vēroja Talantu konkursu Cēsu audzināšanas iestādē un kurā piedalījās 12 no 52 jauniešiem, kas izcieš tiesas piemēroto brīvības atņemšanas sodu Cēsīs. 

Jaunieši dziedāja, dejoja, vingroja uz līdztekām un demonstrēja pašu veidotos izstrādājumus. Kāds no puišiem bija izveidojis Cēsu pili, ko ievērojis pastaigas laikā, cits izšuvis „runājošās” lelles, kuras izmantoja, lai izteiksmīgāk pasniegtu sagatavoto priekšnesumu. 

Neviens no dalībniekiem neslēpa, ka iecere Talantu konkursam radusies, pateicoties daudzajiem viesiem, kas visa gada laikā viesojušies Cēsīs, zēniem piedāvājot iespēju vērot ciemiņu talantus, kas izpaužas dziesmā, mūzikā, spējā perfekti pārvaldīt ķermeni un  dejā. Pateicoties viesiem un iestādes darbinieku attieksmei, ieslodzījumā esošie jaunieši ieguvuši pārliecību, ka „arī mēs tā varam” un vairāki no zēniem tagad brīvo laiku pavada nevis bezmērķīgi klīstot iestādes teritorijā, bet pilnveidojot savas prasmes. Jauniešu centienus atbalsta pedagogi, kuri palīdzējuši sagatavoties talantu konkursam un izjusti dzīvoja līdzi katram sniegumam. 

Žūrijai, kuru vadīja Cēsu novada Domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un kurā bija aicināti piedalīties uzņēmēji, deju skolotāji un mūziķi, nebija viegli izvēlēties labākos un nereti žūrija improvizēja, atļauto pieco punktu vietā rādot vairākas skaitļu kartiņas, veidojot atzīmi seši. 

Pēc garām diskusijām pirmā vieta tika pieškirta trīs jauniešiem, kas savu talantu apliecināja uz līdztekām, demonstrējot lielisku ķermeņa pārvaldīšanas tehniku. Lai arī visi dalībnieki izpelnījās skaļas ovācijas, dziļākās pārdomas par mums apkārt notiekošo raisīja Guntars, kas Talantu konkursā uzstājās ar pašsacerētu dziesmu „ Laiks apstāties”, dziesmā izdziedot savu līdzšinējo dzīvi, kurā lielu lomu spēlējušas narkotikas:

„ Pats arī biju aizrāvies, no normālas dzīves atrāvies.

Varbūt tas ir talants, ko meklēju, tāpēc es te stāvu un repoju”..

 

Visi talantu konkursa dalībnieki saņēma balvas, bet nebeidzamu prieku pirmo trīs vietu ieguvējos raisīja papildus iestādes piešķirtais apbalvojums: par piedalīšanos un uzvaru konkursā zēni, kuriem par dažādiem izdarītajiem likumpārkāpumiem piemērots soda mērs, kas saistīts ar brīvības atņemšanu, saņēma atļauju doties astoņu stundu ilgā pastaigā...

 

Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja
Prevencijas grupas
vecākā inspektore
Dace Jukāma
Tel. 642-01326