Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

UZTICIES MUMS! 2011. gada 22. augusts

Ar vārdiem „Uzticies mums!” jau otro gadu augusta mēnesī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupa preventīvajos pasākumos uzrunās Vidzemes bērnu sociālo aprūpes iestāžu audzēkņus, kuru vecākiem atņemtas bērnu aprūpes tiesības un tādējādi zudušas tik svarīgās bērniem ikdienā nepieciešamās vecāku rūpes un uzmanība.

Šogad policijas darbinieki, piedāvājot noskatīties dažādus videomateriālus, ar bērnu namu audzēkņiem pārrunās aktuālus jautājumus, kas saistīti ar dažāda veida atkarībām – smēķēšanu, alkohola, narkotiku un citu apreibinošo vielu lietošanu, jo visbiežāk jaunieši likumpārkāpumus izdara apreibinošo vielu ietekmē, neapzinoties ne kaitējumu savai veselībai, ne arī tiesiskās sekas.

Pēc informatīva rakstura pārrunām audzēkņi varēs iepazīt eksperta profesiju, tas ir, uzzināt, ko dara kriminālistikas eksperts nozieguma izdarīšanas vietā, lai policijas darbinieki pēc iespējas ātrāk varētu atrast iespējamo vainīgo personu, kā arī praktiski izmēģināt dažus kriminālistikas paņēmienus.

Lai veicinātu jauniešus pievērsties veselīgam un sportiskam dzīvesveidam, Valmieras SOS ciematā viesosies ielu vingrotāji. Savukārt citos Vidzemes reģiona bērnu namos viesosies policijas darbinieki, kuri parādīs un pastāstīs par speciālo ekipējumu, ko policija izmanto plašu nekārtību laikā.

Vidzemē pirmais pasākums notika 17. augustā plkst.11:00 bērnu atbalsta centrā „Žubīte” Madonas novadā, 22.augustā plkst.10:00 policijas darbinieki viesosies Valmieras SOS ciematā, 25.augustā plkst.11.00 sociālajā bērnu aprūpes centrā „Zīles”.

Lai tikšanās prieks ar bērniem būtu lielāks,  Vidzemes reģiona pārvaldes policijas darbinieki ir aicināti dāvināt mīkstās rotaļlietas, spēles, bumbas un grāmatas (var būt lietotas), nogādājot tās sava iecirkņa inspektoriem nepilngadīgo jomā.

 

Vineta Kaģe

Vidzemes reģiona Prevencijas grupas

Vecākā inspektore