Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Cēsīs aiztur zagļus 2011. gada 18. augusts

4.augustā 20:30 Cēsu iecirknī saņemta informācija, ka Cēsīs Uzvaras bulvārī 2 no kāpņu telpas nozagts velosipēds, radot īpašniekam zaudējumus 350 latu apmērā. Veicot iedzīvotāju aptauju, iegūta informācija, ka, iespējams, ar zagto velosipēdu pārvietojas kāds 1991. gadā dzimis Cēsu iedzīvotājs.

 

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros veikta kratīšana personas dzīvesvietā, kur atrasti un izņemti vairāki desmiti velosipēdu un to detaļas,  mobilie telefoni, auto magnetolas, darba rīki un citas mantas, kas, iespējams, zagtas ilgākā laika posmā Cēsu pilsētā un tuvākajā apkārtnē. Aizdomās par vairāku zādzību izdarīšanu aizturēts un kratīšana veikta arī vīrieša paziņas, 1991. gadā dzimuša Cēsu iedzīvotāja dzīvesvietā, kur izņemtas vairākas mantas. Atrasts arī 4. augustā zagtais velosipēds. Kratīšanas laikā izņemtās mantas liecina, ka vīrieši nozagto vēlāk izjaukuši un pārdevuši pa detaļām, viņi apzaguši arī vairākas automašīnas. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un policija aicina iedzīvotājus rūpīgi aplūkot pievienotās fotogrāfijas. Gadījumā, ja atpazīstat tās kā savu īpašumu, lūgums vērsties policijā vai zvanīt 110, 29398452. 

 

Kā atzīst Cēsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Inga Kovaļevska, velosipēdu zādzībām ir sezonāls raksturs un šovasar Cēsu iecirknī saņemta informācija par vairāk kā 40 velosipēdu zādzību gadījumiem. Lai arī policija iegulda daudz darba šo noziegumu izmeklēšanā, gan reidu laikā pārbaudot velosipēdu rāmju  numurus, gan veicot iedzīvotāju aptaujas un izglītošanu, rezultātu sasniegt ir grūti, jo īpašnieki turpina būt nolaidīgi pret savu īpašumu- nenodrošina velosipēdus pret aizdzīšanu, bet zādzības gadījumā nespēj nosaukt rāmja numuru. Tāpat turpinām būt nepiedodami vieglprātīgi, pērkot dažādas mantas, iepriekš nepārliecinoties par to izcelsmi. Katrs pircējs, šādi rīkojoties, netieši atbalsta zagļu noziedzīgās darbības un riskē, ka nākamreiz par zagļu upuri var kļūt viņš pats.

 

 

Dace Jukāma

Vidzemes reģiona pārvaldes

Prevencijas grupas vecākā inspektore

Tālr. 64201326

28653999

dace.jukama@vidzeme.vp.gov.lv