Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija pastiprināti kontrolē, kā velosipēdu un mopēdu vadītāji ievēro satiksmes noteikumu prasības. 2011. gada 16. maijs

Valsts policija pastiprināti kontrolē, kā velosipēdu un mopēdu vadītāji ievēro satiksmes noteikumu prasības

Pēdējā gada laikā ir divkāršojies reģistrēto negadījumu skaits, kur sadursmē ar velosipēdu ir cietuši gājēji. Turpina pieaugt satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti velosipēdisti, turklāt ir arī pieaudzis to velosipēdistu skaits, kas ceļu negadījumu rezultātā guvuši savainojumus. Aptauja atklājusi faktu, kas mudina aizdomāties ikvienu satiksmes dalībnieku- 70% autovadītāju velosipēdistu pamana tikai pēc avārijas. 3. maijā Latvijā uzsākta satiksmes drošības kampaņa „Velosipēdu redzi?” Kampaņas mērķis ir samazināt šo notikumu skaitu, kā arī palielināt riteņbraucēju drošību uz ceļiem. Lai ilgtermiņā uzlabotu riteņbraucēju drošību ielās, ir iecerēts veikt izmaiņas arī Ceļa satiksmes noteikumos, kuros paredzēts precīzāk atrunāt atstarojošo elementu lietošanu, kā arī noteikt, kā velosipēdists drīkst pārvietoties pa brauktuvi un šķērsot ietvi. Visu kampaņas laiku, no 3.- 21. maijam, ikviens ir aicināts ierasties kādā no CSDD nodaļām, lai bez maksas reģistrētu savu velosipēdu.

            Valsts Policijas Vidzemes reģiona patruļpolicijas nodaļas patruļdienesta rotas komandieris Jānis Lūks informē, ka raksturīgākās situācijas, kas apdraud riteņbraucēju drošību, ir brauktuves šķērsošanas noteikumu neievērošana, nepietiekama pārliecināšanās par drošību pirms manevra veikšanas un „tumši” velosipēdisti nepietiekamas redzamības apstākļos.

            Nosacīti velosipēdu vadītājus- satiksmes noteikumu pārkāpējus- var iedalīt vairākās grupās. Viena no tām ir vadītāji, kas velosipēdu vada alkohola reibuma stāvoklī. Līdz ar siltāka laika iestāšanos reģiona teritorijā ik dienu tiek reģistrēti apmēram pieci gadījumi, kad alkohola reibumā tiek vadīts velosipēds, tādējādi pakļaujot briesmām gan sevi, gan citus satiksmes dalībniekus. Par šo pārkāpumu ir paredzēts sods- Ja izelpotā gaisā vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,2 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, uzliek naudas sodu 30 latu apmērā. Ja konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, uzliek naudas sodu 80 latu apmērā. Ja alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles, naudas sods, ko uzliek velosipēda vai mopēda vadītājam, ir 120 latu.
Otra grupa ir jaunieši, kas vada velosipēdu bez velosipēda vadītāja apliecības, trešā- piedalīšanās satiksmē ar nepareizi aprīkotu velosipēdu, bet kā ceturto grupu var iedalīt jauniešus, kas neievēro aizliegumu pārvadāt pasažierus, kas ir vecāki par septiņiem gadiem.

Par to, ka minētās problēmas savu aktualitāti nezaudē, 12. maijā kārtējā reida laikā pārliecinājās Valmieras iecirkņa inspektori nepilngadīgo noziedzības apkarošanas jomā. Tā laikā tika kontrolēts, vai un kā velosipēds ir nodrošināts pret nozagšanu, vai tas ir aprīkots atbilstoši noteikumiem un vai jaunieši var uzrādīt velosipēda vadītāja apliecību. Liela uzmanība tika pievērsta mācību iestādēm, kur notika sarunas ar skolēniem. Raksturīgākie pārkāpumi - tiesības bieži ir aizmirstas mājās, bet pieci no 27 pārbaudītajiem vadītājiem atzinās, ka stūrē velosipēdu bez apliecinājuma, ka ir apguvuši satiksmes noteikumu prasības. Tāpat velosipēdi tiek vadīti, neturoties pie stūres un neievērojot prasību, ka, šķērsojot ielu pa gājēju pāreju, velosipēds ir jāstumj. Par visiem konstatētajiem pārkāpumiem tika noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli.

            Reidi, kuru laikā pastiprināta uzmanība tiek        pievērsta tieši velosipēdu vadītājiem, notiek visā Vidzemes reģionā. Policija aicina arī vecākus pievērst daudz lielāku uzmanību tam, vai Jūsu bērni ir nokārtojuši velosipēdu vadītāju eksāmenu, ikdienā ievēro noteikumus un pārvietojas ar velosipēdu, kas atbilst visām satiksmes noteikumu prasībām.

Sagatavoja: Vidzemes reģiona pārvalde